Цукор до 3 років — загроза для здоров’я
Вчені вирішили з’ясувати, що буде, якщо не давати дитині солодке до 3 років. Результати здивували навіть спеціалістів. Виявилося, що від якості харчування дитини в перші роки життя залежить її здоров’я у дорослому віці
Головною загрозою для сучасного населення є цукор, точніше, його надспоживання. Група дослідників зі США та Канади встановила, що якщо забрати солодощі з раціону дитини у перші 3 роки, то ризик зіткнутися з цукровим діабетом 2 типу та гіпертонією в майбутньому буде нижчим на 35% та 20% відповідно.
Також вчені зазначили, що дієта з обмеженням цукру під час вагітності жінки скорочувала ризики перелічених хронічних захворювань у малюка майже на третину.
Підсумки роботи були представлені у журналі Science. Дивовижні дані експерти отримали під час порівнянь даних британського біобанку. У 40-х роках минулого століття у Великій Британії було введено обмеження на продаж цукру. Його скасували за 10 років. Люди, які народилися у цей період, менше хворіли на діабет та серцеві проблеми, ніж представники інших десятиліть.
Дослідники порадили батькам обмежити споживання солодощів та інших джерел доданого цукру (соків та газованих напоїв) для маленьких дітей. Дорослим нагадали, що добова доза цукру не має перевищувати 25−40 г (близько 2 ст. ложок). У всьому світі спостерігається протилежна тенденція — споживають удвічі більше цукру, ніж рекомендовано ВООЗ.