Які ознаки того, що ви вживаєте багато цукру
Кілька ознак
Вам постійно хочеться солодкого. Якщо постійно хочеться ласощів і запити це все солодкою водою, то ви споживаєте велику кількість цукру. Така звичка може призвести до циклічної тяги через стрибки та падіння цукру в крові.
Коливається рівень енергії. Якщо рівень цукру в крові починає стрибати, виникають енергетичні збої в організмі. То ви почуваєтеся гіперактивними, то ваша енергія раптово кудись зникає. Це може бути пов’язане з тим, що ви їсте занадто багато цукру.
Можуть виникати проблеми із зубами. Цукор — основна причина захворювання ротової порожнини, руйнування зубів та появи карієсу. Дослідження Frontiers in Oral Health показали, що цукор винен у карієсі зубів, який розвивається, коли бактерії порожнини рота поглинають цукор і переробляють його на кислоту, що послаблює зубну емаль.
Зайва вага. Регулярне надмірне споживання цукру призводить до набирання зайвих кілограмів. Високий рівень цукру порушує належний обмін речовин і шкодить екосистемі організму. Здоровий кишківник регулює рівень глюкози в крові, а багато цукру провокує збої та перевантаження травної системи, тому вона не контролює цей баланс. Чим більше цукру ви їсте, тим більше організм просить його, що призводить до зайвої ваги. До того ж доданий цукор не насичує організм, у ньому багато порожніх калорій і немає поживних речовин, тому за надмірного вживання солодощів можна набрати багато зайвої ваги, так і не наситивши організм.
Відчувається хронічний біль. Надмірне вживання солодощів та солодких напоїв призводить до хронічного болю. Звіт, який опублікували лікарі у журналі клінічної медицини «Journal of Clinical Medicine», показав, що велика кількість жирів та цукру в організмі пацієнтів з остеоартритом призводить до посилення хронічного болю і його розвитку у здорових людей. Так відбувається, тому що цукор здатен викликати запалення в організмі людини.
Ви постійно відчуваєте голод та незадоволення. Солодощі викликають відчуття голоду, оскільки після вживання солодкого організм почувається ситим досить недовго. Він швидко спалює цукор, бо йому потрібні реальні поживні речовини — білки, клітковина і вуглеводи. Тому відчуття голоду посилюється, тоді виникають нав’язливі та бездумні перекуси, що призводить до споживання ще більшої кількості цукру. В нашому організмі є лептин — це гормон, який регулює голод. Велика кількість спожитих солодощів здатна впливати на цей гормон, через що посилюється апетит і відчуття голоду.
Виникають проблеми з тиском. Споживання великої кількості цукру провокує підвищення артеріального тиску. Дослідження, яке опублікував журнал Nutrients, доводить, що у людей, яким 68−80 років, споживання цукру напряму пов’язане з підвищенням тиску. Якщо ви помітили стрибки тиску, значить, є перевищення дози доданого цукру. Доданий цукор підвищує рівень сечової кислоти в організмі і пригнічує вироблення оксиду азоту (NO), який потрібен для еластичності судин. Коли в організмі знижується вміст NO, кров’яний тиск підвищується.