Синьйор помідор
Найкорисніший овоч у світі - містить найцінніші речовини для організму
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/521678/pomidory.jpg)
Центр контролю та профілактики захворювань США назвав найкорисніший овоч на планеті - помідор. Цей соковитий овоч, який часто додають у соки, салати, супи та соуси, має не лише чудові смакові якості, а й беззаперечну користь для здоров’я.
Поживна цінність помідорів
За даними клініки Клівленда, один сирий помідор містить багато важливих елементів:
- вітамін С — 17 мг, що забезпечує 19% добової потреби дорослої людини;
- вітамін K — 10 мкг, це 8% від рекомендованої норми;
- калій — 296 мг, що становить 6% добової норми;
- фолієву кислоту — 19 мкг, що забезпечують 5% добової потреби.
Помідори багаті на лікопен і бета-каротин — сильні антиоксиданти, які допомагають боротися з пошкодженням клітин ДНК.
Чим корисні помідори
- Знижують ризик розвитку раку. Завдяки високому вмісту антиоксидантів зменшують ймовірність розвитку ракових клітин. Регулярне вживання томатів допомагає знизити ризик раку простати, серця та кишечнику. Лікопен, який засвоюється краще після термічної обробки, робить томатні соки, пасти та супи ще кориснішими.
- Підтримують здоров’я мозку. Томатний сік за кількістю корисних речовин перевищує навіть цитрусові соки. Регулярне його вживання стимулює мозкову активність та зміцнює імунну систему.
- Допомагають у зниженні ваги. Помідори багаті на клітковину, що допомагає довше відчувати ситість. Легкі салати та супи з томатами чудово насичують, не додаючи зайвих калорій — лише 24 ккал на 100 г продукту.
- Покращують метаболізм та роботу щитовидної залози. Йод, що міститься в помідорах, сприяє нормалізації обмінних процесів і запобігає жировій дистрофії печінки.
- Підтримують здоров’я шкіри. Вітамін С, що міститься у помідорах, допомагає організму виробляти колаген, який відповідає за пружність шкіри, еластичність хрящів та зв’язок, зберігаючи молодість шкіри.