Помідори активують мозкову діяльність та покращують пам’ять
Плоди томатів— справжня знахідка для людей з надмірною вагою
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/469257/pomidory.jpg)
Помідор — один із найпопулярніших продуктів у нашому раціоні. Як приємно приготувати ароматний салат з помідорів. Ця страва, напевно, одна з найулюбленіших у цей період. Наскільки ж важливо усвідомлювати, яку користь приносять ці червоні плоди нашому організму.
Плоди томатів — справжня знахідка для людей з надмірною вагою. Помідори не тільки поповнюють потребу організму у вітамінах, а й застосовуються з лікувальною метою.
Хімічний склад
Помідори є цінним харчовим продуктом, оскільки містять легкозасвоювані вуглеводи, пектинові речовини, багаті вітамінами. Вони також містять калій, магній, залізо, цинк, кальцій, фосфор, велику кількість органічних кислот, необхідних нашому організму для нормальної роботи. У томатах досить багато вітамінів В1, В2, В3, В6, В9, Е, але найбільше в них вітаміну С. 100 грамів стиглих помідорів на чверть покривають потребу у ньому дорослої людини.
Томати не тільки сприятливо впливають на організм, а й на наш настрій. У них є органічна речовина тирамін, яка в організмі перетворюється в серотонін. Завдяки цьому вони піднімають настрій і допомагають боротися зі стресовими станами.
Корисні та лікувальні властивості
Вживаючи томати регулярно, можна зміцнити імунну систему, поліпшити роботу серця, налагодити травлення, знизити кількість холестерину у крові. Але не тільки в цьому полягають корисні властивості помідорів.
Насамперед варто зазначити, що помідори належать до червоних овочів, які мають позитивний вплив на склад крові. Вони не тільки поповнюють кров усіма корисними речовинами, а й борються з утворенням тромбів.
Безсумнівна користь помідорів у випадках захворювань серцево-судинної системи, адже ці плоди покращують кровообіг і перешкоджають розвитку атеросклерозу, нормалізують серцевий ритм і знижують підвищений артеріальний тиск.
Томатний сік і свіжі помідори радять вживати за погіршення пам’яті, загального занепаду сил, гіпертонії, анемії, астенії і гастритів. Обмінні процеси під впливом томатів швидко нормалізуються, також активується мозкова діяльність, налагоджується робота печінки і статевих органів. У похилому віці потрібно їсти помідори, щоб зберегти зір.
Корисні помідори за хвороб шлунково-кишкового тракту, особливо гастриту зі зниженою секреторною функцією і атонії кишечнику, оскільки вони стимулюють секрецію і перистальтику. У випадках виразкової хвороби краще вживати їх в обмежених кількостях і поза загостренням, переважно в тушкованому вигляді (з додаванням вершкового масла або рослинної олії) і у вигляді соку (тоді можлива шкода помідорів мінімальна).
До інших корисних властивостей томатів відносять здатність покращувати апетит, поліпшувати адаптацію тіла до низьких температур повітря, вони мають антибактеріальну, сечогінну, протицинготну, протизапальну і проносну властивості.
Крім того, лікопен — пігмент, що надає томатам червоного кольору, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, простатиту, деяких видів раку. Найкраще лікопен засвоюється з термічно оброблених продуктів, однак і свіжими томатами не варто нехтувати.
Дуже помітна користь помідорів для курців. Регулярне їх вживання допомагає організму у процесі розщеплення нікотинових смол і токсинів, а також виводить їх із легенів. Також вони допоможуть зубам позбутися тютюнового нальоту і нормалізувати смакові якості.
Як уже зазначалося, помідори містять велику кількість антиоксиданту лікопену, а, як відомо, за умови регулярного його вживання зменшується ймовірність виникнення раку простати у чоловіків. Також вживання помідорів позитивно впливає на роботу чоловічих статевих залоз, тому в моменти інтимної близькості чоловіки будуть почуватися на висоті.
Якщо ви страждаєте від вугрової висипки, шкіра лущиться або часто запалюється, значить, настав час звернутися по допомогу до соковитого «лікаря». Можливо, вам потрібно поповнити запас вітаміну В2, що відповідає за регенерацію клітин шкіри. Вітаміни Е та А, що входять до його складу, допоможуть вашій шкірі. Вона стане рівною, гладкою та еластичною. Помідори чудово виводять токсини з клітин епідермісу, надають м’яку антисептичну і протизапальну дії.
Протипоказання
Помідори потрібно виключити зі свого раціону людям, що мають харчову алергію. Також варто обмежити вживання цього продукту тим, хто хворіє на артрит, подагру, жовчнокам’яну і сечокам’яну хвороби. Вони можуть спровокувати ріст каменів і їх вихід з жовчного міхура.
Галина Вербицька.