Дерево, що охороняє молодість
Є в природі чудове дерево – гінкго білоба. У Китаї, на його батьківщині, про лікувальні властивості цієї рослини знали ще за 2 800 років до нашої ери
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/459161/hinkho.jpg)
Про нього згадується в книгах китайських цілителів VII і VIII століть. У гінкго дуже гарне листя – віялоподібне, розсічене на дві глибокі лопаті, шкірясте, злегка гофроване по краях, на довгих черешках. Квітки невеликі, зеленувато-жовті, насіння має пекучо-в’язкий смак.
Сучасні біохімічні дослідження підтвердили легендарні цілющі властивості гінкго і показали, що найбільша сила прихована в листках із черешками. Вони містять масу біологічно активних речовин, натуральних природних стимуляторів життєвої сили. Недарма його так високо цінували буддійські ченці!
Медичні наукові дослідження показали надзвичайно високу ефективність гінкго у лікуванні низки судинних захворювань. Зараз препарати з гінкго білоба – одні з найбільш популярних і затребуваних у всіх країнах. Тільки в цій рослині є специфічні речовини – гінкголіди й білобіди, високоефективні за астми, інфаркту міокарда, атеросклерозу.
Гінкго підвищує еластичність стінок кровоносних судин
Має судинорозширювальні властивості, пригнічує запальні реакції організму і поліпшує циркуляцію крові в артеріальному, капілярному й венозному судинному руслах. Гінкго має прекрасні антиоксидантні якості. Його препарати запобігають пошкодженню комплексу клітинних мембран, нормалізують метаболічні процеси, знижують рівень холестерину у крові, збільшують споживання кисню й глюкози тканинами опорно-рухового апарату.
Найважливіші показання для застосування гінкго: порушення кровообігу, функцій серцево-судинної системи, інсульт, інфаркт і його наслідки, гіпертонія, діабет, розширення вен, артеріїти, атеросклероз нижніх кінцівок, тромбофлебіт, переміжна кульгавість, розсіяний склероз, астма, алергія, хвороба Альцгеймера, загальне старіння. Відомо, що внаслідок кисневого голодування знижується концентрація уваги, погіршується пам’ять, настає втома, дратівливість, турбує головний біль. Гінкго забезпечує регулярне надходження кисню й нормалізує клітинне дихання мозку. Гінкго – потужний стимулятор пам’яті, крім того, загострює увагу, підсилює мислення.
Чудове дерево допомагає також набрати достатньо сил для боротьби з хворобами, слабкістю. Важливо, що гінкго не має побічних дій і протипоказань. Ефект настає вже після двотижневого прийому. За рахунок нормалізації всіх процесів в організмі й поліпшення капілярного кровотоку людина почувається оновленою й молодіє.
Сухі листки гінкго білоба можна зберігати у паперовому пакеті не довше ніж 3-4 роки. Відповідно до давнього східного рецепта, їх потрібно розтирати на порошок і вживати його разом з їжею 3 рази на день по 1 ч. ложці. У випадках запущених хвороб дозу рекомендують збільшити до 2 ч. ложок. Найпростіше розмішати порошок у кефірі або йогурті. Якщо лікуєте судини, для підвищення ефективності в таку суміш бажано додати 1-2 ч. ложки лляної олії. Цей прекрасний антиоксидант чистить судини за атеросклерозу, не даючи розвиватися склеротичним процесам в організмі.
Гінкго приймають курсами по 2 місяці (з перервою 1-2 місяці) відповідно до віку: від 35 до 45 років – 2 курси на рік; від 45 до 60 років – 3 курси на рік. Людям, старшим за 60 років, приймати гінкго треба постійно – курсами по 2 місяці, роблячи між ними перерву 1 місяць. Краща трава для сумісного прийому з гінкго (приймати в різний час) – діоскорея кавказька. Порошок з її кореня (або дрібні його шматочки) збагачують й підсилюють дію гінкго.