Вічнозелена хвоя зміцнить імунітет
Настої і мазі, приготовлені з хвої, допомагають у лікуванні багатьох хвороб
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/452418/pexels-ekaterina-belinskaya-4744874.jpg)
Здавалося б, з настанням холодів для людей, що збирають лікарські трави, настає період затишшя. Проте не всі рослини в’януть взимку. Вічнозелена хвоя корисна у будь-яку пору року. Настої і мазі, приготовлені з неї, допомагають у лікуванні багатьох хвороб.
Сосна
Хвоя сосни містить багато аскорбінової кислоти (вітамін С). Взимку в хвої вітаміну С у півтора раза більше, ніж влітку. Хвоя зміцнює імунітет, захищає серце і судини, уповільнює процес старіння організму.
Настої хвої. Голки хвої розтирають з невеликою кількістю холодної кип’яченої води, потім заливають водою в пропорції 1:3. Підкислюють лимонною кислотою до смаку, кип’ятять протягом 20-40 хв. і настоюють протягом двох годин. Проціджують через марлю і приймають по пів склянки на день.
50 г свіжої хвої заливають склянкою кип’ятку і настоюють 5 годин (або 30 г хвої кип’ятять у такій же кількості води протягом 20 хв). Настій проціджують і п’ють по пів склянки 2-3 рази на день.
Вітамінний напій. Свіжу хвою обмивають холодною водою і дрібно нарізують ножицями. 4 склянки подрібненої хвої заливають 300 мл холодної води, підкислюють, додаючи 2 чайні ложки столового оцту. Залишають у темному місці на 2 дні, час від часу перемішуючи, потім проціджують і п’ють по склянці на день.
Ялина
Хвоя ялини володіє сечогінною, потогінною, жовчогінною і знеболювальною дією. Відвар гілок і шишок застосовують при ломоті тіла, різних шкірних висипах, для лікування запальних процесів органів дихання.
Відвар. 30 г хвої або шишок ялини варять в 1 л молока. Відвар проціджують, ділять на 3 частини і приймають протягом дня.
Мазь. Змішують ялинову смолу, віск, мед і соняшникову олію (по одній рівній частині кожного компоненту), суміш розігрівають, остуджують. Змащують нею садна, нариви.
Модрина
Гарячі настої з кори модрини застосовують за грижі, а настої хвої – у разі закрепів. Ванни з настою свіжих гілок корисні за ревматизму і подагри. У разі пародонтозу рекомендується жувати смолу модрини.
Наcтої. 2 чайні ложки подрібненої свіжої хвої заливають склянкою молока, тримають на слабкому вогні 5-7 хвилин, настоюють під кришкою годину, проціджують. Приймають по 2-3 столові ложки гарячого настою 2-3 рази на день за півгодини до їди.
Читайте також: Готуємо смачні і корисні чаї проти застуди