Залишилися білки після випікання пасок? Приготуйте вишукані десерти
Головне питання у господинь після Великодня — що робити з білками, які залишилися після випікання пасок. Так, частина білків йде на глазур, але це зовсім мало. Тому виходи два — якось зберігати або оперативно щось із них готувати
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531170/marenha.jpg)
Білки можна заморозити в ємності, яка щільно закривається, і зберігати у морозильній камері до 2 місяців. Розморожувати у холодильнику. Для приготування меренги такі білки найчастіше не годяться, але якщо надалі захочете зробити на сніданок білковий омлет — це чудовий варіант. Що стосується рецептів з білками, то пропонуємо приготувати чудові десерти, які будуть доречними й у пасхальні дні.
Швейцарські меренги із фруктами
На 10 штук: 225 г білків (приблизно від 6 великих яєць), 450 г цукру, 250 мл жирних вершків 33−36%, цукрова пудра, 400 г фруктів або ягід.
Білки з'єднати з цукром, поставити миску на водяну баню і готувати, помішуючи, доки температура маси не досягне 60°С. Зняти з бані і збивати міксером, поступово збільшуючи швидкість. Якщо набрати меренгу в ложку і перевернути — вона не має падати або стікати. Вкласти масу у кондитерський мішок з тонкою зірчастою насадкою і витиснути на деко у вигляді гніздечок. Сушити в духовці за температури 120°С упродовж 1,5 год. За хрусткої скоринки у готової меренги має бути м’яка серединка.
Збити вершки, наприкінці додати цукрову пудру і перемішати. За допомогою кондитерського мішка або ложкою розкласти вершки у гніздечка. Прикрасити тістечка нарізаними фруктами або ягодами — полуницею, ківі, бананами, виноградом, хурмою, персиками, лохиною, малиною…
Сирник «Білий пух»
/wz.lviv.ua/images/articles/2025/04/%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA.jpg)
Для пісочного тіста: 2 склянки борошна, 220 г холодного масла, 2 жовтки, 80 г цукру, 2 пласкі чайні ложки розпушувача.
Для сирної маси: 1 кг домашнього сиру, 12 білків, 300 г цукру, 150 г вершкового масла, 6 ст. ложок вершків 35%, 1 ванільний пудинг (40 г), 2 ч. ложки ванільного цукру, 2 ст. ложки сухих вершків, 100 г родзинок, 1 пласка ложка пшеничного борошна, цукрова пудра.
Пісочне тісто. З усіх інґредієнтів швидко замісити однорідне тісто. Розділити на дві частини. На дно форми 24×33 см викласти розкачане тісто, наколоти його виделкою і помістити у холодильник на 30 хв, а решту тіста — у морозилку. Випікати за температури 180°С близько 20 хв до золотистого кольору.
Сирна маса. Збити білки на стійку піну з половиною цукру.
Сир змішати міксером зі сухими інґредієнтами, обережно вимішати зі збитими білками, наприкінці всипати родзинки, присипані борошном, змішати.
Вилити сирну масу на запечене пісочне тісто. Зверху натерти другу частину тіста на грубій тертці.
Випікати у нагрітій до 180°С духовці близько 1 год. Якщо під час випікання верхівка буде занадто рум’янитися, накрити її пергаментом.
Після випікання вимкнути духовку, але залишити сирник у ній на 2−3 год. Опісля охолодити. Перед подачею посипати цукровою пудрою.