Передплата 2025 «Добра кухня»

Овочі для схуднення: броколі, морква, шпинат і перець мають жироспалювальний ефект

Якщо плануєте скинути значну вагу, без овочів не обійтись. Є кілька варіантів, які не залишать шансів зайвій вазі

Салат із броколі і крабовими паличками
Салат із броколі і крабовими паличками

Не усім смакує броко­лі, проте щодо корис­ті їй відмовити не можна. Броколі допомагає боротися із запаленнями різного роду за­вдяки антиоксидантам. Не за­буваймо і про вітамін С, хром та кальцій — це справжні воро­ги відкладень на животі. Дода­вайте броколі у своє меню при­наймні двічі на тиждень.

Морква корисна не лише для здоров’я очей, а й у бо­ротьбі за гарну фігуру. Вона прискорює обмін речовин, а з віком цей процес стає деда­лі повільнішим. До речі, завдя­ки своїй твердій текстурі морк­ва змушує організм спалювати більше калорій під час трав­лення, так що раз на тиждень морквяний салат все ж таки має бути на вашому столі.

Шпинат можна додава­ти як до інших страв, так і ви­користовувати у детокс-напо­ях. Найкраще у дієті на шпинаті позбутися жиру у ділянці жи­вота та стегон. У шпинаті ба­гато клітковини та вітаміну К, а ще він добре бореться з вісце­ральним жиром.

Болгарський перець — іде­альний компонент для салату — смачний та суперкорисний. Вибирайте червоний пе­рець, він має найкращий жи­роспалювальний ефект. Бол­гарський перець продовжує відчуття ситості, і вам не за­хочеться перекушувати впро­довж тривалого часу. Ви­сокий вміст клітковини та капсаїцину допомагає швидше спалювати жирові відкладення.

Салат із броколі і крабовими паличками

200 г крабових пали­чок, 1 капуста броколі, 150 г солодкого жовтого пер­цю, 150 г консервованої ку­курудзи, 70 г червоної ци­булі, 50 г качанного салату, 1 зубчик часнику, 4 ст. лож­ки оливкової олії, 2 ст. ложки яблучного оцту 3%, 1 ч. лож­ка зернистої гірчиці, чорний мелений перець — до смаку.

Броколі очистити і зрізати суцвіття. Розділити їх на дріб­ніші. У каструлі закип‘ятити близько 3 л води. Трохи по­солити її. Опустити у киплячу воду суцвіття броколі, варити 5 хв. Злити воду. Перекласти броколі у миску з крижаною во­дою на 5 хв, щоб суцвіття збе­регли яскраво-зелений колір. Відкинути броколі на друшляк.

Крабові палички нарізати кружальцями, цибулину — со­ломкою. Скласти у миску і по­лити столовою ложкою яблуч­ного оцту. Перемішати.

Солодкий перець розрізати навпіл, очистити і нарізати со­ломкою. Листовий салат вими­ти, обсушити і порвати.

З'єднати у великому салат­нику броколі, цибулю, крабо­ві палички, солодкий перець, листя салату та консервовану кукурудзу. Посолити, поперчи­ти і перемішати.

Для соусу часник вичавити у маленьку миску. Додати олив­кову олію, гірчицю і яблучний оцет, що залишився. Ретельно перемішати і полити салат. Пе­ремішати і залишити на 15 хв.

Замість яблучного оцту у за­правку салату можна додати бальзамічний або просто сві­жий лимонний сік.

Запечена морква з часником і коріандром

800 г соковитої моркви, 6 зубчиків часнику (30 г), 50 г пряженого масла, 1 ч. лож­ка меленого коріандру, сіль і чорний мелений перець.

Розігріти духовку до 200°С. Застелити глибоку форму для запікання пергаментом.

Посікти часник. У невели­кій каструльці злегка нагріти масло, щоб розтануло. Дода­ти часник, коріандр і трохи солі з перцем.

Очистити моркву, нарізати великими брусками. Виклас­ти моркву у підготовлену фор­му, полити олією із прянощами. Зверху накрити пергаментом і поставити в центр нагрітої ду­ховки. Запікати моркву 20- 30 хв, залежно від бажаного ступеня м’якості. Подавати га­рячою.

Якщо морква недостатньо соковита, у форму можна влити трохи води або соку: яблучного, ананасового, апельсинового.