Золоті медалі «печуть» як пиріжки?
В Україні кількість золотих шкільних медалістів щороку збільшується
Про це написав у ФБ громадський діяч, перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.
Аналіз даних на платформі Prozorro щодо кількості закуплених медалей за останні шість років показав таке: кількість медалей збільшилася з 11,4 тис. до 24,8 тис., тобто на 117,54%. Кількість медалістів збільшилася з 10,1 тис. осіб до 24,3 тис. осіб, тобто на 141,36%. При цьому кількість випускників зі 185 тис. осіб збільшилася до 231 тис. осіб, тобто лише на 24,67%. Зріс показник співвідношення кількості золотих медалістів до кількості випускників — з 3,1% 2019 року до 8,2% 2024-го.
«У цей період тривала пандемія COVID-19, а з 2022 року триває повномасштабне вторгнення рф, частина дітей навчається дистанційно, усі дослідження показують зниження рівня якості освіти та суттєві освітні втрати. Тож можна стверджувати, що сьогодні збільшення кількості медалістів не відображає реального стану освіти, — каже Горбачов.
Колишній освітній омбудсмен пише, що зараз медаль не дає переваг під час вступу до закладу вищої освіти, але надає їх вступникам до закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Тож чи доцільно зберігати нагороди, які не дають жодних переваг і не мають жодного значення?.. Сергій Горбачов звернувся до парламентського комітету з питань освіти та до Міносвіти України з пропозицією переглянути систему нагородження випускників золотими й срібними медалями.