Хто відповість за зникнення експонатів з "Олеського замку"?

Галина Бєлікова  написала звернення до Міністра культури України.

Галина Бєлікова, зав. відділу стародавнього мистецтва Національного художнього музею України, вчора ввечері виклала письмове звернення до Міністра культури України п. Є.Нищука з приводу подій в Олеському замку.

Нагадаємо раніше ВЗ писав про зникнення понад шестисот експонатівіз  фондів Львівської галереї мистецтв.

У своєму зверненні Галина Бєлікова розкритикувала дії директора Львівської галереї мистецтв Тараса Возняка та виступила на захист пані Тетяни Сабош.

"Тетяна Сабодаш, головний хранитель фондів замку, дізналася про свої "злочини" з передач на радіо та від слідчого, який прийшов до неї. Директор і головний хранитель Львівської галереї мистецтв, філією якої є Олеський замок, не запросили від неї жодних пояснень щодо результатів звірки. Вона була змушена давати відповіді на звинувачення, що лунали у ЗМІ на адресу філії, через "Музейний простір"", - пише Бєлікова у своєму листі.

Пані Галина повідомила, що на деяких актах передачі пам’яток від Галереї до Музею немає підпису Тетяни Сабодаш. А це означає, що вона не приймала пам’ятки на своє відповідальне зберігання.

Галина Бєлікова переконана, що Тетяна Сабодаш (головний хранитель фондів замку) не винна і закликає провести неупереджене службове розслідування.

Також зав. відділу стародавнього мистецтва Національного художнього музею України вказала, хто може нести відповідальність за зниклі цінності. 

"Перші люди, які мусять дати в цій справі звіт — головний хранитель і зав. відділу обліку галереї. Головний хранитель (про відділ обліку не знаю) досі працює у галереї на своїй посаді. Чому його роль у цій справі ніяк не розглядається?  Так само як у випадку зникнення стародруків?", - із звернення Бєлікової.

Тетяна Сабодаш - лауреат Премії ім. Бориса Возницького