Передплатити Підтримати

МВФ розкритикував нову систему оподаткування в Україні

Згідно зі звітом, чинна загальна система оподаткування залишилася складною.

Міжнародний валютний фонд вважає нову систему оподаткування в Україні складною і такою, що дає можливість по-різному тлумачити закон та обходити податкову службу. Про це йдеться у звіті МВФ по Україні, опублікованому 8 лютого.

"Попри недавні реформи, чинна загальна система оподаткування залишилася складною. Її складність пов'язана, головним чином, із заплутаною та подекуди двозначною мовою її текстів, що тягне за собою різне та довільне тлумачення законодавства. Це створює сприятливий грунт для антагонізму між платниками податків і ДФС, а брак дієвих механізмів урегулювання спорів - адміністративних або судових - лише загострює його", - зазначається в документі.

У Фонді наголосили, що мета пропозицій зі спрощення податкової системи в Україні "часто полягає в тому, щоб зв'язати руки ДФС або запровадити схеми, що дають платникам податків змогу обходити податкову службу".

Обговорюються й інші схеми спрощення, які, "в основному, є ілюзорними".

Місія МВФ, яка перебувала в Україні, зауважила, що Податковий кодекс "потребує спрощення шляхом внесення ясності в нього та вдосконалення технічних аспектів написання законопроектів".

"Але при цьому потрібно внести також суттєві зміни до податкової політики", - відзначили у фонді.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд у разі зміни уряду в Україні візьме паузу в програмі розширеного фінансуванняEFF і продовжить її тільки при готовності нового уряду виконувати зобов'язання, взяті попередниками.

Джерело: Укрінформ