• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Рада безпеки ООН засудила запуск КНДР балістичної ракети і пообіцяла серйозні наслідки

Рада безпеки ООН засудила запуск КНДР балістичної ракети і пообіцяла серйозні наслідки

На екстреному засідання прийняли рішення запровадити нові санкції щодо КНДР.

США і їх союзники вважають, що запуск Пхеньяном супутників є прикриттям для випробувань балістичних ракет військового призначення, здатних нести ядерний заряд.

Рада безпеки Організації об'єднаних Націй рішуче засудила здійснений Пхеньяном запуск балістичної ракети з супутником. Про це заявив журналістам після закінчення закритого екстреного засідання постійний представник Венесуели при ООН Рафаель Рамірес Каррено.

«Члени Ради безпеки рішуче засудили запуск ракети», — сказав він.

Постпред США при ООН Саманта Пауер сказала журналістам: «Ми забезпечимо, щоб рішення РБ ООН мали для КНДР серйозні наслідки. Останні події вимагають, щоб наша відповідь була ще жорсткішою».

У неділю Пхеньян оголосив про запуск штучного супутника Землі, який був виведений на орбіту балістичною ракетою носієм. Відповідними резолюціями Ради безпеки Північної Кореї заборонені ракетні пуски з використанням балістичних технологій.

Крім того, США та їхні союзники вважають, що запуск Пхеньяном супутників є прикриттям для випробувань балістичних ракет військового призначення, здатних нести ядерний заряд.

Сполучені Штати, Південна Корея, Японія, Франція Великобританія виступають за якнайшвидше введення Радою безпеки ще більш жорстких санкцій проти КНДР.

Нагадаємо, у ніч на 7 лютого КНДР здійснила запуск ракети дальньої дії. Рада безпеки ООН у відповідь скликала екстрене засідання. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив про рішуче засудження запуску Північною Кореєю балістичної ракети, яке вона здійснила після випробування ядерної зброї 6 січня. 

Джерело: Інтерфакс-Україна

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Рада безпеки ООН засудила запуск КНДР балістичної ракети і пообіцяла серйозні наслідки