Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Роздягаються і шубовсають у воду»

У польських Татрах гості з-за кордону створюють «нетипові проблеми», спричинені «культурними відмінностями». Нечемних туристів штрафують

Туристи з Кувейту заїхали орендованим авто на туристичну стежку в Хохоловській долині. Ці гості Польщі “забили” на заборону в’їзду на цей терен і влаштували там пікнік... Фото Х
Туристи з Кувейту заїхали орендованим авто на туристичну стежку в Хохоловській долині. Ці гості Польщі “забили” на заборону в’їзду на цей терен і влаштували там пікнік... Фото Х

Татранський національний парк (TPN) має намір організувати інформаційну кампанію для туристів з-за кордону — про те, що можна й чого не можна робити в горах, інформує Onet. У польських Татрах нині повно туристів, зокрема зі Саудівської Аравії і країн Скандинавії. Деякі закордонні гості створюють «нетипові проблеми»…

Нещодавно польські ЗМІ повідомили про туристів із Данії, які вирішили скупати­ся в одній із природних водойм на території Татранського національного парку. (Жителі країн Скандинавії люблять купатися у холодних озерах, там це не забо­ронено. На відміну від TPN, прави­ла відвідування якого не дозволя­ють купатися в озерах, струмках і ставках на території національно­го парку, — аби не зашкодити міс­цевій флорі й фауні). А торік, на­гадують польські медіа, кілька ортодоксів із Ізраїлю, що побува­ли у Татранському національному парку, скинули одяг і скупалися у потоці Поронєц…

ЗМІ сусідньої країни згаду­ють також про туристів з України, мовляв, часто сходять з пішохід­них маршрутів, визначених у TPN, і заглиблюються у заповідні зони. В Україні, принагідно зазначають польські медіа, у горах зазвичай жодних туристичних шляхів не по­значено.

Під час літнього курортного сезону в польському Закопано­му та його околицях відпочива­ють тисячі туристів із багатих кра­їн Близького Сходу (очевидно, насолоджуються гірською прохо­лодою). Кілька днів тому турис­ти з Кувейту заїхали орендованим авто на туристичну стежку в Хохо­ловській долині. Арабська родина проігнорувала знак, що інформує про заборону в'їзду на цей терен, і влаштувала там собі пікнік… «На місце викликали співробітників дорожньої поліції Закопаного, — повідомили правоохоронці у соцмережі Х. — Порушника оштра­фували на дві тисячі злотих» (за курсом НБУ на кінець минулого тижня, один злотий — 10,37 грив­ні).

Своєю чергою, працівни­ки кількох термальних купалень, розташованих поблизу Закопа­ного, розповідають таке: майже щодня жінки з Близького Сходу, які відвідують термали, заходять у воду в… буркіні. Це «купаль­на версія» традиційного мусуль­манського жіночого одягу, що за­криває усе тіло, крім обличчя… Згідно із санітарними нормами, відвідувачі усіх басейнів у Польщі перед зануренням у воду мають прийняти душ, нагадує Onet.

Найближчим часом Татран­ський національний парк має на­мір організувати для закордонних гостей спеціальну інформаційну кампанію. «Туристи-іноземці час­то несвідомо порушують правила, які діють у Польщі. Це пов’язано з культурними відмінностями, — розповів Onet директор TPN Ши­мон Зьобровський. — Плануємо інформаційну кампанію інозем­ними мовами, аби не доходило до таких ситуацій».

А тим часом…

Зусилля, яких докладають у Польщі з метою покращення стану довкілля, не є марними. Зокрема, у Лодзі річка Лямус, що протягом понад ста років слугувала міською каналізаці­єю (як-от у Львові Полтва), ста­ла настільки чистою, що її пла­нують вивести на поверхню.

За часів промислової Лодзі річка Лямус була одним із двох найважливіших джерел води у місті, але з часом втратила це своє значення. Місцевий гід Бартош Мєльнічек, якого ци­тує TVP3 Lodz, каже, свого часу «сморід від води став дуже не­приємним», і Лямус сховали під землю…

Нещодавно місцеві активіс­ти подали заявку на викорис­тання грошей з Громадсько­го бюджету міста — на проєкт із ревіталізації Лодзі, у рамках якого Лямус виведуть на по­верхню. Проєкт затвердили, а місцева влада одержала на нього від Європейського Сою­зу дофінансування — 15 міль­йонів злотих. Як усе піде за планом, через два роки Лодзь знову матиме річку.

Схожі новини