Напої від тромбозу
Липовий чай, ягідний морс і какао
Утворення тромбів є одним із найнебезпечніших наслідків перенесеної коронавірусної інфекції. Тромбоз у хворих на ковід лікарі пов’язують з тими негативними змінами в стані судин, які можуть виникати через запалення, яке провокує інфекція.
Запальний процес здатний торкнутися ендотелію — внутрішньої частини судин. Він ушкоджується, і його фрагменти злипаються, формують згустки. Потрапляючи у кровотік, вони можуть переноситися по тілу, створюючи загрозу закупорки важливих артерій, які живлять серце, мозок, нирки.
Фахівці вважають, що споживання деяких напоїв може покращувати захист організму від тромбів.
Гранатовий сік — природний кроворозріджувальний засіб. Він не дає тромбоцитам злипатися та утворювати тромби, перешкоджаючи звуженню судин та прискореному згортанню крові. Плоди граната містять компоненти, що перешкоджають утворенню згустків крові. Його поліфенольні сполуки сприяють профілактиці запалення судинної тканини. Для людей із запаленням суглобів теж є гарна новина. Згідно з дослідженням, гранатовий сік може блокувати дію ферментів, що руйнують суглобові хрящі.
Липовий чай. До складу напою входять антиоксидантні речовини, що також знижують ризик тромбозу, ішемічної хвороби серця, інфаркту. Чай має протизапальні властивості і сприяє кращому відштовхуванню кров’яних клітин одна від одної, що заважає утворенню тромбів. Антиоксиданти сприяють зниженню рівня тригліцеридів у крові, нормалізують тиск, працюють як природний кроворозріджувальний засіб та мають протизапальну дію. Пити липовий чай можна за підвищеної тривожності, ослабленого імунітету та захворювань шлунка.
Какао. Натуральний какао-напій, що не містить цукру, сприяє оздоровленню судинної системи, розслабленню судинної стінки, нормалізації артеріального тиску.
У какао багато міді, магнію, заліза, антиоксидантів та інших корисних речовин. Але лише в тому випадку, якщо це натуральне не підсолоджене какао.
Ягідні морси, особливо з ожини чи малини. Вони є хорошим джерелом вітамінів, мінералів і антиоксидантів. До речі, корінь імбиру містить гінгерол, поліненасичені жирні кислоти Омега-3 та Омега-6, які борються з надлишками холестерину в судинах, знижуючи ризик злипання тромбоцитів. Можна посилювати користь чаю та морсів, додаючи у напої свіжий імбир.
Навіть звичайна тепла вода має властивість швидко всмоктуватись і розріджувати кров. Слід випивати щонайменше 5 склянок води на день.
Морс із малини
2 л води, 1−2 склянки цукру (або до смаку), 3 склянки малини.
Вимити малину, обсушити, протерти через сито. Сік відставити. Макуху залити водою і поставити на вогонь. Сік процідити. Після закипання всипати цукор і варити близько 5 хв на малому вогні. Остудити і процідити, потім з'єднати із соком і перемішати. Поставити у холодильник на годину, щоб морс добре охолонув. Використовувати можна не лише свіжу, а й заморожену малину, у морс можна також додати дрібку лимонної кислоти або сік лимона.
Липовий чай
30 г липового цвіту, 2 склянки води, мед — до смаку.
Сухий липовий цвіт покласти у заварник. Залити гарячою водою із температурою 90- 95°С (не заливати окропом!). Дати настоятися 7−15 хв.
Липовий чай розлити у чашки крізь ситечко і додати меду до смаку.
Якщо використовуєте липовий цвіт з аптеки, висушений і подрібнений, знадобиться 1 ст. ложка на 200 мл води; свіжого цвіту можна взяти жменьку на 0,5 л води.
З лікувальною метою чай настоюють пів години.