Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Глобальне потепління вдарило по хмелю

Як наслідок, майбутнє пива — під загрозою

Використовуючи генну інженерію, британські науковці прагнуть вивести такі сорти хмелю, які будуть стійкими до кліматичних змін. Фото АР
Використовуючи генну інженерію, британські науковці прагнуть вивести такі сорти хмелю, які будуть стійкими до кліматичних змін. Фото АР

Загальне підвищення температури на нашій планеті призводить, зокрема, до падіння врожаїв хмелю, інформує ВВС. А без цієї культури уявити собі виробництво пива складно…

Учені з англійсько­го графства Кент уже працюють над тим, аби врятувати майбутнє по­пулярного в усьому сві­ті бурштинового напою. Використовуючи ген­ну інженерію, науков­ці намагаються вивести сорти хмелю, які будуть стійкими до кліматичних змін.

«Якщо не вдасться це зробити, то британ­ське пивоваріння заги­не», — розповіла ВВС до­слідниця Деніель Вілан, що працює на невели­кій броварні Shepherd Neame. За найгіршого сценарію, каже експерт­ка, Сполученому Коро­лівству доведеться ім­портувати хміль з інших держав.

Як виявили дослідни­ки, внаслідок глобаль­ного потепління у хмелі зменшився вміст альфа-гірких кислот, які нада­ють пиву характерного присмаку. Вчені прогно­зують, що до 2050 року гіркота хмелю змен­шиться аж на третину. Якщо так станеться, ви­робництво звичного нам нині пива стане просто неможливим.

І це ще не всі загрози, адже, як свідчить статис­тика, врожаї хмелю зни­жуються по всій Європі уже протягом понад де­сяти років. На деяких те­риторіях, де традиційно вирощують хміль, його врожайність упала навіть на 20%. Причина та сама — у Старому світі ста­ло надто гаряче. А хміль цього не любить…

Схожі новини