«Українці вийшли на естонський ринок праці. Для нашої економіки це плюс»
55% дорослих українських біженців, що прибули до Естонії, уже працюють
Професор Рауль Еаметс, який очолює дослідницьку групу Центру прикладних соціальних наук Університету Тарту, презентував результати дослідження про українських біженців, що одержали в Естонії статус тимчасового захисту. Головний висновок: біженці з України для естонської економіки не тягар, а чинник, що позитивно впливає на її розвиток.
«55% громадян України, які приїхали до Естонії, тікаючи від російської агресії, вийшли на наш ринок праці, — зазначив декан факультету соціальних наук Університету Тарту. — Безперечно, це вигідно нашій економіці. Адже українці платять податки, вони приїхали сюди не для того, щоб просто жити на допомогу від держави».
За даними дослідників, 74% українських біженців, які зараз перебувають в Естонії - жінки, понад половина з яких має вищу освіту. 55% дорослих українських біженців, що прибули до Естонії, вже знайшли там роботу. (У відсотках це другий найкращий результат у Європейському Союзі - після Нідерландів).
Мови ще не знають, але вже вчать
«Хоча багато українців працюють в Естонії не за фахом і/або не на тих посадах, як відповідають високому рівневі їхньої освіти, більшість з них задоволені своєю роботою і не шукають нової», — констатував професор Еаметс. За його словами, значна частина українських біженців у Естонії є вчителями й медичними працівниками, які ще не можуть працювати у цій країні за фахом — через мовний бар'єр. За даними дослідження, більша частина українців, що прибули до Естонії після 24 лютого 2022 року, вже почали або планують розпочати вивчення естонської мови.
68% українських біженців, що прибули до Естонії, живуть там у приватних помешканнях. «Відразу після їхнього прибуття державна допомога була з житлом вирішальною, — сказано у звіті за результатами дослідження. — Але після того, як українські біженці знайшли в Естонії роботу, майже всі вони здатні самостійно покрити свої витрати на проживання».