Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Держави-засновниці Євросоюзу: "Британія якомога швидше повинна вийти з ЄС"

  • 25.06.2016, 15:19
  • 2 054

Глави МЗС держав-засновниць Євросоюзу вважають, що Британія якомога швидше повинна почати процес виходу з ЄС після історичного референдуму.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр за результатами позачергової зустрічі міністрів заявив, що переговори мають розпочатися якнайшвидше, повідомляє ВВС.

За його словами, швидкі переговори необхідні для того, щоб держави-члени змогли "зосередитися на майбутньому об’єднаної Європи".

Про необхідність швидкого початку переговорів для запуску процесу виходу з ЄС заявило у п’ятницю і керівництво блоку.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що хоча розлучення Британії і ЄС не є дружнім, цей процес має відбуватися швидко.

Заява міністрів: «ЄС готовий стати сильнішим і згуртованішим»

ЄС має повніше враховувати те, що хвилює країни-члени та їхніх громадян.

Про це говориться у спільній заяві керівників МЗС ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра, Франції Жана-Марка еро, Нідерландів Берта Кундерса, Італії Паоло Джентілоні, Бельгії Дідьє Рейндерса і Люксембура Жана Ассельборна, оприлюдненій після їхньої зустрічі у суботу у Берліні.

“Рішення британського народу є рубежем в історії Європи. Це рішення призводить до нової ситуації", - зазначається в документі.

Дипломати визнали, що серед держав-членів існують "різні амбіції" щодо проекту європейської інтеграції й те, що потрібно краще враховувати ці амбіції й сподівання громадян різних країн. Рішення народу Великої Британії вони назвали sui generis (латинський вислів, що означає унікальність правової конструкції, унікальний випадок). Проте заявили, що "усвідомили, що деякі частини наших суспільств невдоволені роботою нинішнього ЄС", пообіцяли поставитися до цього "дуже серйозно" й докласти зусиль для підвищення ефективності функціонування ЄС в інтересах його громадян. "Ми маємо зосередити наші спільні зусилля на розв'язанні проблем, які можуть бути врегульовані тільки спільною європейською відповіддю, а інші теми віддати на рішення на національному або регіональному рівні", - наголошується в заяві.

Міністри зазначили, що чекають від уряду Сполученого Королівства якнайшвидшого виконання прийнятого рішення на основі ст.50 Лісабонської угоди Договору про ЄС про процедуру виходу. А також заявили про готовність до співпраці з європейськими інститутами, коли розпочнуться переговори про подальші відносини між сторонами.

Глави МЗС країн-засновниць ЄС висловили переконання у тому, що "Європейський Союз є історично унікальною й незамінною основою для прагнення до свободи, процвітання та безпеки в Європі, для проектування мирних відносин між народами, взаємної вигоди і в інтересах миру і стабільності". Вони запевнили у готовності створити ще сильніший, згуртованіший і солідарний союз, грунтований на загальних цінностях і верховенстві закону. І заявили про те, що з упевненістю дивляться в спільне європейське майбутнє.

Джерело: Українська правда, Укрінформ.

Схожі новини