Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Справи Майдану вже не цікавлять нікого…»

Так цинічно говорив учора у суді колишній командир львівського «Беркуту» Ростислав Пацеляк

Черговий свідок дає покази проти  Ростислава Пацеляка.   Фото Олександра Тимошенка.
Черговий свідок дає покази проти  Ростислава Пацеляка.   Фото Олександра Тимошенка.

До 19 вересня продовжено термін перебування під вартою екскомандира батальйону міліції особливого призначення «Беркут» при Головному управлінні МВС України у Львівській області підполковника Ростислава Пацеляка. Його звинувачують у жорстоких, неправових діях під час мирних протестів громадян у кінці 2013-го на початку 2014-го року. А якщо точніше - «у перевищенні службових повноважень, вчиненні терористичного акту, організації спричинення тяжких тілесних ушкоджень, а також вчиненні умисних вбивств і закінчених замахів на вбивство двох і більшої кількості учасників акцій протесту».

Рішення про продовження арешту Пацеляка на період досудового розслідування, за поданням Генпрокуратури, після майже чотиригодинного засідання ухвалив 4 серпня Печерський районний суд м. Києва. Група прокурорів під керівництвом Дениса Іванова аргументовано довела в суді необхідність продовжити тримання Пацеляка під вартою. Пояснювала це багатьма ризиками, які існували, якби підозрюваний перебував на волі.

Одна з таких пересторог — немає жодних доказів про те, що колишній очільник львівського «Беркуту» вийшов із громадянства країни-агресорки. Свого часу він навчався у росії, проживав там, отримав паспорт із двоголовим орлом, присягав на вірність росії.

На запитання судді про те, чи відвідував Пацеляк росію після її нападу на нашу країну у 2014 році, той збрехав, що не перебував там. Тим часом Генпрокуратура дослідила, що колишній керівник львівського «Беркуту» неодноразово туди літав і перебував там по декілька місяців. Із київського аеропорту «Бориспіль» літав у московські «Домодєдово», «Шереметьєво», «Внуково» (є відповідні документи про це). У суді прозвучала інформація, що в росіі переховується один з колишніх начальників Пацеляка - Сергій Голуб, якого правоохоронні органи України розшукують за вчинені у 2014 році злочини. Не виключено, що Пацеляк міг зустрічатися з ним, узгоджувати свої дії.

Показово, що на всіх судових засіданнях, які відбуваються в останні місяці, Пацеляк козиряє своєю волонтерською діяльністю в одній із фірм, де працює і де отримав від Міністерства економіки бронь від мобілізації. Ще цікавіше, що, як встановила Генпрокуратура, донині екскомандир львівського «Беркуту» підполковник Пацеляк не стоїть на військовому обліку.

На вимогу правоохоронців, у Мінекономіки проводять перевірку, яким чином Пацеляк отримав цю бронь.

— Вершиною цинізму з боку підозрюваного була його заява про те, що справи Майдану вже не цікавлять нікого, - розповів кореспонденту «Високого Замку» очевидець подій під час Революції Гідності, народний депутат у Верховній Раді сьомого скликання, за фахом — медик-хірург Василь Пазиняк. — За словами Пацеляка, громадяни, які приходять на судові засідання, де розглядають його справи та справи інших «беркутівців», є «фінансово заохоченими». Тобто нам нібито хтось за нашу громадянську позицію платить. Очевидно, Пацеляк всіх міряє за своїми критеріями. В суді прозвучали покази свідків — інших колишніх «беркутівців», котрі стверджували про постійне фінансове стимулювання підлеглих з боку Пацеляка. Ці «стимули» були винагородою їм і «за хорошу роботу» на Майдані…

Напередодні, 3 серпня, у Святошинському райсуді Києва відбулося засідання в іншій кримінальній справі щодо Пацеляка. Його звинувачують у перевищенні службових повноважень, перешкоджанні професійній діяльності журналістів і проведенню мирних зібрань 18.02.2014 під час Мирної ходи Кріпосним провулком та вулицею Інститутською. Допитані свідки розповідали, як протиправно діяли «беркутівці». За словами одного з очевидців -потерпілих, фотографа Олександра Тимошенка, він та інші свідки «ще більше розкрили суду обставини, за яких правоохоронці вчиняли злочинне перевищення повноважень у забезпеченні правопорядку під час мирного протесту громадян. Іншими словами, катували їх…».

Схожі новини