«Якщо відповіли з одного предмета, у жодному разі не натискайте кнопку „завершив тестування“!»
5 червня стартує основна сесія Національного мультипредметного тесту (НМТ)
Основна сесія НМТ стартує 5 червня і триватиме до 23 червня. На що насамперед її учасникам треба звернути увагу, і скільки абітурієнтів цьогоріч візьмуть участь в основній сесії журналістці «ВЗ» розповіла директорка Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
На персональних сторінках усіх учасників Національного мультитесту уже розміщені запрошення, — каже пані Лариса. — Важливо, щоб кожен учасник побачив, у яку зміну має прийти за зазначеною адресою для складання мультитесту. Напередодні кожен має дізнатися, як добратися до тимчасового екзаменаційного центру, щоб не запізнитися. Бо усі, хто запізниться, не матимуть права участі. Не може бути так, що учасник, зареєстрований у першу зміну, з певних причин не встиг, тож хоче прийти і скласти у другу зміну. Його просто не допустять.
Для кожного учасника підготовлене робоче місце перед комп’ютером — на певний день і на певну годину. Коли прийшли у тимчасовий екзаменаційний центр, треба уважно слухати інструктора, який дасть логін і пароль для входу в комп’ютер, і лише після вступної промови-роз'яснення буде доступ до тестів. Швидше ніхто не може почати. Для всіх відведено однаковий час — 180 хвилин на три предмети.
— Якщо інструктор говоритиме 10 хвилин, відлік часу на мультитест починається після тих 10 хвилин?
— Так, лише після того, як інструктор все пояснив, починається тестування. Кожен учасник має 180 хвилин на три предмети і має право переходити з предмета на предмет. Якщо математику, до прикладу, завершив за 50 хвилин, то на українську мову може використати 70 хвилин. Але є важливий момент, на якому хочу акцентувати: якщо закінчили українську мову, у жодному разі не треба натискати кнопку «завершив тестування», бо це означає, що завершив тестування на всі три предмети! Лише коли виконали завдання з усіх трьох предметів, перевірили відповіді, треба натиснути кнопку «завершив тестування». Тоді ж треба здати свій логін і пароль, розписатися у протоколі. Свої результати кожен учасник отримає майже відразу.
— Так швидко?
— Так. Комп’ютер порахує - хто і як склав, учасник прийде додому і в своєму особистому кабінеті побачить, скільки балів набрав.
— Що треба мати при собі абітурієнтові, коли приходить у пункт тимчасового екзаменаційного центру?
— Паспорт, ручку, пляшечку води. І все. Листок для чернетки отримає на місці. Телефони, які є у кожного учасника, треба залишити у місці для особистих речей. Наголошую, щоб телефони не просто виймали з кишені і залишали у цьому місці, а щоб поклали в торбинку. Бо ж невідомо, хто перший вийде і чий телефон візьме. Не справа інструктора стежити за дорогими телефонами!
— Чи треба запрошення на НМТ роздруковувати?
— Можна роздрукувати, а можна сфотографувати, щоб показати на вході.
— Скільки цьогоріч учасників візьме участь в основній сесії?
— У Львівській області майже 23 тисячі. Торік було 16 тисяч 900.
— Основними предметами є українська та математика. Який предмет як додатковий має найвищий рейтинг?
— Найбільше учасників обрали додатковим предметом історію України. Потім йде іноземна мова, далі - біологія, хімія й фізика. У нас є аудиторії, де працюватиме сурдоперекладач. У таких аудиторіях учасникам додається ще 30 хвилин, що передбачено нормативними актами.
— А якщо повітряна тривога?
— На випадок повітряної тривоги робота у центрі повністю припиняється. Діти й інструктори йдуть в укриття. Якщо тривога триватиме до години часу, то учасники повертаються на свої місця і продовжують працювати. Якщо довше, уся аудиторія йде на додаткову сесію.