Передплата 2025 «Добрий господар»

«Люди з російською щелепою українських звуків не вимовляють»

Хто навчився казати «паляниця», нехай прочитає вголос «вирій»

За 12 кілометрів від Штепівки Сумської області стояли дві БМП. Тож місцевий житель вирішив підійти й поцікавитись, що вони там роблять.

"Слава Україні!" - привітався він до окупантів, які стояли там. На це українське гасло загарбники, звісно, не змогли відповісти.

Потім він попросив у російських військових сказати надскладне для вимови громадян РФ слово "паляниця". Звісно, вони навіть не намагалися.
У відповідь військові РФ російською попросили не знімати нічого. На що житель Сумської області відповів, що це не заборонено Конституцією України.

Звісно, не розуміє значення слова «паляниця» і взагалі не може правильно його вимовити і пропагандистка-телеведуча російського агресорського ТБ Скабєєва.

Вона у прямому ефірі заявила, що воно перекладається як "клубника", переплутавши "паляницю" з "полуницею". Це помітили глядачі та виклали у мережу відповідний уривок із програми новин на телеканалі "Россия 1". Пропагандистка Скабєєва з повною впевненістю у правильності своїх слів сказала, що українською "клубника" звучить як "поляница".

Вона заявила, що російських солдатів, які зроблять помилку у вимові цього слова, в Україні ставлять на коліна або ж "пускають їм кулю".

Чому росіянам складно вимовляти більшість українських слів?

Це пояснюють українські філологи, зокрема, Юлія Сливка.

- Чи може вимовити складне слово російськомовний українець? Може. Його вухо звикле до української і це не може не сприяти, тому у такому разі пропоную робити кількаетапну верифікацію, - каже пані Юлія. - Багато мов мають звуки, які важко або й узагалі не піддаються иноземцеві, людині з иншим мовленнєвим апаратом. В українській таким нереальним є м’яке {ц}. І чергування м’яких і твердих голосних також долається з великими труднощами.

От і Сергій Осока, щоб перевірити, хто перед вами, пропонує написати слово «вирій» і змусити людину це слово правильно прочитати. «Люди з російською щелепою не зможуть. Перевірено мною особисто. Дивно, але щелепи у них не змінилися. Їх стопорить, коли поряд «и», «й», «і». Вони не зможуть цього вимовити».

А к*цапи вже вчаться вимовляти слово «паляниця» і навіть «залізниця».

Читайте також: Паляниця. Рецепт для тих, хто може вимовити

Читайте також
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»
21.02.2025
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»

У цьому інтерв’ю докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, авторка понад 150 наукових праць та трьох поетичних збірок, відмінник освіти України, членкиня Національної спілки письменників України Віра Котович напередодні Міжнародного дня рідної мови ділиться своїми роздумами про важливість слова у цей складний для українців чаc