Передплата 2024 «Добра кухня»

Покарали священиків, які «поранили» Церкву виборчою агітацією

Поки світська українська влада ще роздумує, як покарати (і чи карати взагалі) фальсифікаторів на минулих парламентських виборах, «розбір польотів» уже влаштували вищі духовні особи. Бо і в їхньому середовищі були люди, які під час виборів грубо порушували церковні канони. Розплата за ці гріхи не забарилася…

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на останніх зборах вищого духовенства Києва розглянув випадки порушення його заборони на участь у виборчій кампанії. Санкції вжили до двох священно-служителів — протоієрея Віталія Матіящука, настоятеля недавно збудованого храму Св. Миколая Чудотворця (столичний мікрорайон Бортничі), а також протоієрея Григорія Большакова (служить у церкві мікрорайону Позняки). За незаконну політичну агітацію у стінах київських храмів їх позбавили останніх церковних нагород. Отець Матіящук уже не володіє саном протоієрея, а Григорій Большаков віддав у канцелярію УПЦ КП вручений йому недавно хрест із прикрасами…

Особливо викличною для парафіян була політична діяльність Григорія Большакова. Попри те, що Патріарх Філарет заявляв, що УПЦ КП не є суб’єктом виборчого процесу, протоієрей балотувався у нардепи як самовисуванець у в/о

№212 (Дарницький район Києва). Для агітації додумався використовувати територію церкви, на якій почепив великий агітаційний плакат (на храмі ще й примостили супутникову телеантену).

Вибори Григорій Большаков програв, зайнявши 12 місце (його випередили генерал міліції Віталій Ярема (переможець), а також нардепи Кирило Куликов, Тарас Чорновіл і адвокат Тетяна Монтян). Свої голоси за отця віддали лише 556 виборців…

Керівництво Української греко-католицької церкви теж не збирається прощати своїм підлеглим виборчі проступки. Двом священикам, які публічно агітували за кандидата у в/о №123 у районному Золочеві, оголошено «упімнення» (а були факти такої агітації ще і в Миколаєві). На листопадовому засіданні Синоду УГКЦ утворять спеціальну комісію, яка прийме рішення з усіх випадків політичної діяльності священиків під час виборів. Ось що сказав про це явище Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав: «Занепокоєння Церков, які були поза політичними баталіями, викликало намагання різних кандидатів у депутати використовувати Церкви і релігійні організації із політичною метою. Ми зіткнулися з масовим підкупом, у тому числі священиків. Раніше такі методи нам були невідомі. Наша Церква вийшла зраненою із цього процесу і потребує лікування, бо коли Церкву використовують для політичної мети, тоді підривається вірогідність церковного слова і викривлюється поняття Церкви».

Схожі новини