Майдан пильнуватиме, щоб Зеленський не зрадив у Парижі
Під стінами Офісу президента 8 грудня, о 19.00, розпочнеться і триватиме протягом доби масова громадсько-політична акція «Варта на Банковій»
![](https://img.wz.lviv.ua/nrPEzgXhWWI_Ku-8vIF7rP8TjrQ=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/402034/zayawy-3.jpg)
Її буде приурочено до «нормандського» саміту у Парижі, на якому наступного понеділка лідери України, Франції, Німеччини та Росії обговорюватимуть шляхи врегулювання збройного протистояння на Донбасі. Через недомовки президента Володимира Зеленського та його команди у багатьох у нашій країні закралася тривога, що ситуацію у цій гарячій точці під тиском Кремля і з мовчазної згоди західних партнерів спробують вирішити на шкоду суверенітету України, за рахунок суттєвих поступок з боку її керівництва. Тож недільною акцією під канцелярією президента українські патріоти хочуть застерегти главу держави від таких небезпечних кроків, нагадати йому про недопустимість будь-яких капітулянтських угод.
Київські протести, якими може скористатися… Путін
До акції активісти готуються серйозно. Для організації наметового містечка шукають дрова, металеві бочки для багаття, термоси, пледи, печі-«буржуйки», великі казани для приготування їжі, генератори, пальне, продукти. Дехто у таких деталях угледів ознаки нового Майдану. У ряді спільнот, представники яких прийдуть на Банкову, не приховують: якщо Зеленський привезе з Парижа «зраду», українці не мовчатимуть…
Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко у розмові з кореспондентом «Високого Замку» так прокоментував анонсовану акцію на Банковій:
— Я знаю про ініціативу «Руху опору капітуляції» щодо нормандської зустрічі, про масові вуличні акції у Києві, які відбуватимуться під час переговорів Зеленського у Парижі. Поза сумнівом, наше суспільство повинно дуже уважно відслідковувати кроки, які робить наш президент у своїй міжнародній політиці. Бо від цих подій залежатиме не тільки ситуація на Донбасі, а й доля нашої країни. Саме вона нині стоїть на карті, саме вона потрібна Путіну, а не шматочок Донбасу. Ми повинні демонструвати своє однозначне ставлення до цієї проблеми. Але водночас переконаний: ці акції мають бути законними і мирними. Побоювання про те, що неконтрольовані протести можуть бути використані Кремлем, мають під собою основу. Коли в Україні, не дай Боже, розпочнуться внутрішні збройні конфлікти, це може стати підставою для зовнішнього вторгнення Росії. Втім, воно, як і у випадку з Донбасом, може і не бути відкритим (так Москва працює і у багатьох африканських країнах). Тому приводу для цього давати не можна. Знаю багатьох активістів «Руху опору капітуляції» — думаю, вони це прекрасно розуміють. Хоча, не виключаю, що у їхні ряди можуть затесатися провокатори — вони були на всіх етапах нашої історії…
Аналогічні із цими міркування про протестні акції на випадок привезеної Зеленським «зради» висловив незалежний російський політексперт, давній опонент президента РФ Андрій Піонтковський. Ось що він каже про ситуацію, яка може скластися, якщо Путін переграє Зеленського.
«10 грудня Кремлю потрібен у Києві масовий протест з вимогами відставки Зеленського. Заслані у натовп російські диверсанти, якими давно вже нашпиговано Київ, додадуть виступам насильницький характер. Сам Зеленський є для Москви витратним матеріалом. У Кремлі вже намічено інших гауляйтерів.
Далі все передбачувано, включаючи благословення Путіна на «відновлення в Україні конституційного ладу», яке дали Макрон і Меркель, пов’язавши себе напередодні участю у мюнхенській паризької угоді.
Зламати цей кремлівський сценарій може тільки одна людина. Її звуть Володимир Зеленський. Це майже неможливо. Але є художній прецедент — знаменитий фільм Роберто Росселліні «Генерал делла Ровере», сюжет якого заснований на реальних подіях Другої світової війни. Окупанти призначають випадкову людину на роль фейкового лідера Опору. До пори до часу він слідує їхній програмі, але у вирішальний момент захоплюється своєю роллю, виходить з-під їхнього контролю і стає реальним героєм.
Роль того «Зеленського» з Італії 1944 року блискуче зіграв Вітторіо де Сіка.
Пані Юлія Мендель (прес-секретар президента України — І. Ф.), знайдіть, будь ласка, в архіві копію цього фільму і покажіть його своєму шефу. Це може змінити хід світової історії".
Слово парламенту: жодних компромісів, які шкодили б Україні!
Минулого вівторка у Верховній Раді сталися ще дві знакові події, напряму пов’язані із топ-зустріччю у французькій столиці. Фракції «Європейська Солідарність», «Батьківщина», «Голос» виголосили підписану лідерами однойменних партій Петром Порошенком, Юлією Тимошенко, Святославом Вакарчуком політичну заяву. У ній визначили принципові позиції, окреслили чотири «червоні лінії» для президента Зеленського, через які той не повинен переступити під час переговорів у Парижі. А саме:
— жодних компромісів щодо унітарної держави — ніякої федералізації;
— жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу;
— жодних політичних дій, а саме — виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації: зокрема виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном;
— жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну;
— жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.
Автори заяви наполягають, щоб при вирішенні проблем окупованих територій було дотримано принцип «спершу безпека», включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України, повернення контролю України над українсько-російським кордоном.
А під кінець вівторка, за кілька годин до лондонського саміту НАТО, 284 голосами «за» у ВР було ухвалено за ініціативою «Європейської Солідарності» Заяву усього парламенту на адресу цього міжнародного військово-політичного союзу. Документ стосувався першочергових кроків із забезпечення євроатлантичної інтеграції України — набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору. Наші законодавці нагадали, що «сьогодні Україна фактично є східним кордоном Північноатлантичного альянсу, своєю самовідданістю у відсічі російській агресії робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі». У Заяві зазначено, що підтримка інтеграції України в НАТО і надання нашій державі Плану дій щодо членства — це найбільш ефективна та вивірена інвестиція у забезпечення миру і безпеки, черговий крок до зміцнення системи міжнародної безпеки. Український парламент закликав парламенти країн-членів НАТО, на виконання п. 23 Декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року, звернутися до міністрів закордонних справ своїх країн з пропозицією прискорити надання Україні Плану дій щодо членства. ВР закликала Парламентську асамблею НАТО у ході чергової весняної сесії 22−25 травня 2020 року у Києві розглянути на пленарній сесії питання звернення до глав держав та урядів НАТО щодо надання Україні ПДЧ.