Гройсман на посаді залишився. Луценку кажуть приготуватися на вихід...
Останні дні весни були позначені кадровими пертурбаціями (і спробами вчинити їх) у владних та партійних ешелонах.
![](https://img.wz.lviv.ua/nrArf31-CzqFQ1KPTZzN3jVEKwI=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/391447/kadryz.jpg)
Одні були пов’язані з активнішим «входженням у курс справ» президента Володимира Зеленського, інші — з достроковими виборами у парламент, які ініціював той.
У четвер Верховна Рада розглядала заяву прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про відставку. Написав її невдовзі після інавгураційної промови президента Володимира Зеленського, який назвав уряд «проблемою» і порадив членам Кабміну покинути свої кабінети. Однак парламент не підтримав цієї пропозиції — «за» було лише 97 нардепів. Команда Гройсмана працюватиме аж до обрання нового уряду — уже новою коаліцією, яку мають сформувати після липневих виборів (ймовірно, це станеться у кінці вересня).
Тим часом новообраний глава держави зміцнив свої тили, свою безпеку. Керівником Управління державної охорони (УДО) замість генерал-полковника Валерія Гелетея призначив підполковника ЗСУ Олексія Оцерклевича. Керівником президентської охорони зробив Максима Донця. Обидва призначення викликали полярні оцінки. Нового керівника УДО, який свого часу захищав Донецький аеропорт, одні вважають відважним, безкомпромісним офіцером, який турбується про підлеглих. Інші сумніваються у його патріотизмі, докоряють за «ручкання» із сумнозвісним бойовиком «Моторолою», розмови про «братню війну» (є відповідне відео). Втім, фахівці кажуть, що такий крок Оцерклевич зробив тоді вимушено — аби приспати пильність ворога і дати змогу доправити захисникам оточеного аеропорту зброю, продукти, провести ротацію особового складу. Це вдалося…
Запитання в аналітиків виникли у зв’язку з призначенням особистої охорони президента. Бо Максима Донця, який тепер відповідатиме за цю ділянку роботи, знають як багаторічного охоронця… Ігоря Коломойського. Чи не забагато кадрів скандального олігарха перекочувало у команду нового керівника країни?
Багато змін у політичних силах. Із Радикальної партії вийшов Ігор Мосійчук, з «Батьківщини» — Андрій Сенченко, з «Блоку Петра Порошенка» — Олександр Грановський. Перші двоє заявили про розбіжності з лідерами партій. Грановський сказав, що вирішив стати на самостійний політичний шлях (не виключено, балотуватиметься по «мажоритарці» у Харкові). Від усіх посад у партії Петра Порошенка «Європейська солідарність» («ЄС») відмовився Ігор Кононенко. Каже, що з колегами багато зробив за останні п’ять років, а тепер вирішив дати дорогу молодим. Також стало відомо, що керівником виборчого штабу «ЄС» під час парламентських перегонів буде Сергій Березенко.
У вирі цих кадрових подій на увагу заслуговує і свіжа звістка з Адміністрації президента: там готують подання на звільнення ген-прокурора Юрія Луценка. Водночас глава держави уже вніс подання у Раду на звільнення керівника МЗС Павла Клімкіна, очільника СБУ Василя Грицака, міністра оборони Степана Полторака.
А тим часом…
Великий резонанс у суспільстві викликало призначення, яке має відношення до націоналізованих маєтків екс-президента Януковича. Випадково чи ні, але в результаті тендерного відбору управляти його колишнім комплексом «Межигір'я» доручили фірмі, яку очолює Олексій Вороненко, колишній помічник нардепа-«регіонала» Євгенія Мураєва, бойового соратника Януковича… Громадські активісти вимагають оголосити новий відбір.