Кандидати у президенти можуть проводити дебати на стадіоні, але за кошти власних виборчих фондів, — Магера
- 04.04.2019, 14:23
- 914
Згідно з постановою ЦВК, офіційні теледебати кандидатів на пост глави держави мають відбуватися у приміщенні Національної суспільної телерадіокомпанії, а неофіційні можуть відбутися у будь-якому місці, про яке кандидати домовляться між собою.
Про це заявив колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, коментуючи ситуацію навколо можливого проведення дебатів між кандидатами у президенти Володимиром Зеленським та Петром Порошенком на НСК «Олімпійський», повідомляє УНІАН.
Кандидати у президенти можуть проводити дебати на стадіоні, але не за рахунок держбюджету, а за кошти власних виборчих фондів.
«Стаття 62 закону про вибори президента передбачає, що такі теледебати проводяться на „Суспільному телебаченні“ тривалістю не менше 60 хвилин у вечірній час», — зазначив Магера.
Він уточнив, що офіційно дебати мають проводитися саме у приміщенні Суспільного телебачення.
«Справа в тім, що ЦВК ще 5 травня 2014 р прийняла постанову № 472 і визначила, що теледебати проходять у приміщенні „Суспільного телебачення“ за адресою: Київ, вул. Мельникова (нині — Іллєнка), 42», — повідомив Магера.
Водночас він наголосив, що кандидатам не заборонено проводити й інші дебати, які не регламентовані законом «Про вибори Президента України».
«Якщо ж кандидати захочуть провести ще якісь додаткові теледебати, то вони не фінансуватимуться з державного бюджету, вони мають бути за згодою обох кандидатів, та бути оплачені за рахунок виборчих фондів», — додав Магера.
Також він не бачить проблеми, що у законі про вибори президента йдеться про НТКУ як установу, що проводить дебати, при тому, що нині НТКУ не існує, а є «суспільне телебачення».
«Це не проблема, адже закон про суспільне телебачення був прийнятий пізніше, ніж закон про вибори президента, тому ЦВК, приймаючи вищезгадану постанову, брала до уваги закон про суспільне, а відтак його норми мають пріоритетне застосування», — підкреслив Магера.
Він також зауважив, що так звані офіційні теледебати є обов’язковими, проте кандидати можуть проводити й «неофіційні».
«Не стоїть питання або/або — дебати офіційні або неофіційні. Офіційні теледебати, визначені законом на 19 квітня, у приміщенні „суспільного телебачення“, вони є обов’язкові і за рахунок коштів держбюджету. Але якщо кандидати домовляться про ще якісь теледебати, в іншому місці — то це їхнє право», — сказав Магера.
Разом з тим він підкреслив, що проведення дебатів саме на стадіоні, це питання швидше спортивного, а не виборчого права.
«Щодо стадіону, то закон про вибори президента говорить про оренду приміщень, будівель, будинків. А про оренду стадіону нічого не сказано, тому не знаю, як вони виходитимуть з цієї ситуації. Я не спеціаліст у спортивному праві, тому не знаю, наскільки коректно використовувати об’єкти спортивної інфраструктури для політичних цілей. Принаймні, співаки використовують. Тут я не готовий сказати», — зауважив Магера.