Собаки-мисливці стали компаньйонами людей
Лабрадор колишнього члена ЦВК любить господаря, морозиво і дозволяє вороні скубати себе за хвіст
Андрія Магеру українці знають як високопрофесійного юриста, фахівця конституційного права, який 14 років працював у Центральній виборчій комісії. Один з видів відпочинку цього правника — час, проведений у компанії чорного лабрадора.
— Подарував його дружині на день народження у 2013 році, йому тоді було три місяці, — розповідає пан Андрій. — Кличемо Арчі, а повне ім'я нашого улюбленця — Арчибальд Ланселот Чорний Кардинал. Так записано в його паспорті. Арчі - чистокровний лабрадор, цю породу вивели понад сто років тому. Оригінал походить із Канади. Це мисливський собака, завдання якого — іти на полювання і діставати господареві підстрелену качку з води. Це в них у крові. Лабрадори чудово плавають, мають на лапах перетинки. Арчибальда ми на полюванні ніколи не використовували. За багато десятиліть класична функція лабрадорів змінилася: з мисливців вони стали компаньйонами. Люблять супроводжувати людей. Особливо це важливо для старших, ці собаки скрашують їм життя.
За що люблю свого Арчі? Бо приносить дуже позитивні емоції. Собака — найближча для людини тварина зі всіх на світі. І, мабуть, чи не єдина тварина на світі, яка свого господаря любить більше, ніж себе. Дуже віддана йому.
Лабрадор-ретривер — один з наймудріших собак, має великий запас слів, які розуміє. Здатен самостійно приймати рішення. Інколи цих собак вважають не дуже слухняними. Не тому, що не виконують команд. Вони вважають, що є інша, більш потрібна справа, яку мають зробити, а потім вже зробити те, що просить господар.
Найбільше щастя для цього собаки, — коли його беруть з собою. У господаря є робота, друзі, родина, а в собаки є тільки господар, більше нікого. Дім для нього не має особливого значення.
— Чи робить Арчибальд вам збитки?
— У дитинстві - так. Лабрадори дуже гризючі. Коли у них ростуть зуби, можуть пошкодити меблі, взуття. Ми навіть кухню ремонтували після Арчі… Лабрадор — собака великий. Його треба вигулювати двічі на день не менш ніж годину. Це важливо для його фізіології, для лап, для скелета.
— На відео ми бачили комічний випадок: ворона тягає вашого Арчибальда за хвіст. Чому він не прогнав її, а відійшов убік?
— Собака розуміє, що ворони — своєрідні господарі міста, його санітари. Без них важко уявити безпеку мегаполіса, якщо мати на увазі епідеміологію. Підбирають всякі рештки, падаль. Виконують дуже важливу роль. Якби ворони раптом зникли, для людства це був би надзвичайно великий виклик… У мого Арчибальда прихильне ставлення до птахів. Він розуміє, що і вороні потрібна розвага. До речі, у ворон є своєрідне почуття гумору, серед птахів вони одні з найрозумніших… Наскільки можемо, ми дружимо з воронами нашого парку. Я їх періодично підгодовую тим, що даю і своєму собаці.
— А чим пригощаєте Арчибальда «на десерт»?
— Тут важливо не переборщити. Коли собак занадто часто пригощати, це призводить до непослуху, до розв’язної поведінки. Найчастіше пригощаємо смаколиками з магазину — це можуть бути продукти з борошна, козячий сир. Арчі таке любить. З дитинства йому подобається будь-який сир. Інший його смаколик — морозиво. До цукерок його не привчили, тому у свої поважні 11 років має здорові зуби.