Передплата 2025 ВЗ

Суд визнав докази провини Януковича належними

  • 24.01.2019, 10:58
  • 820

Оболонський райсуд Києва вважає достатніми докази провини екс-президента Віктора Януковича з приводу державної зради і пособництва у веденні агресивної війни.

Про це сказав один із суддів у справі — Максим Тітов, зачитуючи вирок, передає LB.ua.

«Незважаючи на невизнання своєї провини обвинуваченим, суд, вислухавши показання свідків, дослідивши висновки експертів, документи і речові докази, оцінивши доводи звинувачення і захисту, вважає, що винність обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111 (держзрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України доведена належними і допустимими доказами», — сказав він.

Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG

Оголошення вироку триває.

Водночас, як повідомила прес-секретар Оболонського райсуду Києва Інна Свинаренко, на даний момент суд ще не визнав екс-президента України Віктора Януковича винним за жодною статтею Кримінального кодексу, які інкримінує йому прокуратура у справі про державну зраду, повідомляє УНІАН.

Відповідаючи на запитання, чи є визнання доказів обвинувачення у справі про держзраду належними і допустимими на даний момент для визнанням винуватості Януковича за статтею 111 Кримінального кодексу (державна зрада), Свинаренко заявила: «Абсолютно ні. Зараз проголошується, що докази є належними та допустимими та описується кожен з цих доказів».

Також вона додала, що визнання чи не визнання провини обвинуваченого, а також призначене покарання суд виголосить наприкінці вироку.

Оболонський райсуд Києва пішов у нарадчу кімнату 5 грудня. 30 жовтня 2018 року суд завершив дебати у справі Януковича, розпочаті 16 серпня. Президент-утікач давав свідчення по відеозв'язку.

Фото: 112.ua
Фото: 112.ua

Януковичу інкримінували, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території Росії, він скоїв державну зраду, звернувшись із письмовою заявою до президента Р Ф Володимира Путіна з проханням використати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів державної власності на суму понад 1,080 трлн гривень.