Американців Маск уже "дістав". Чи "дістане" Трампа?
Скандальний американський мільярдер Ілон Маск усе ніяк не заспокоїться. Після нацистського "зіґування" на інавґурації Дональда Трампа Маск узявся за USAID, Агенцію США з міжнародного розвитку. Оголосив її "кримінальною", а тепер перепостив у своїй соцмережі Х тупий фейк про те, що USAID платила американським знаменитостям, які під час великої відвідували Україну. Мовляв, у такий спосіб USAID працювала на імідж Володимира Зеленського...
Схоже, неадекватний Маск уже "передав куті меду". За даними соцопитувань, ставлення до засновника компаній Tesla i SpaceX у американському суспільстві різко погіршилося.
Видання The Washington Post навела дані "свіжого" соціологічного опитування AP-NORC, згідно з якими лише 36% американських респондентів оцінюють Ілона Маска позитивно, а 52% - негативно.
"Існує усе більше ознак того, що суспільство США втрачає терплячість до дій... цього мільярдера, який має величезну владу й впливає на діяльність уряду", - констатувало видання. І звернуло увагу на те, що кількість негативних оцінок Ілона Маска в соцопитуваннях постійно зростає.
За даними опитування, проведеного в жовтні 2024 року на замовлення видання The Wall Street Journal, Маск мав тоді по 45% прихильників і противників. А вже у січні, за даними опитування для WSJ, американців, які оцінюють діяльність одіозного мільярдера позитивно, залишилося 40%, а 51% ставляться до Маска критично.
"Свіже" опитування Reuters-Ipsos показало ще більш негативне ставлення респондентів до улюбленця Дональда Трампа: у січні негативних оцінок діяльності Ілона Маска було аж на 18% більше, ніж позитивних.
Що саме особливо не подобається американцям, які ставляться до Маска негативно?
Громадську думку, зазначає The Washington Post, найбільше дратує те, що найбагатша людина світу відіграє важливу роль у адміністрації президента США. (Нагадаю, після перемоги Трампа на президентських виборах Маск очолив новостворений Департамент ефективності уряду). За даними опитування AP-NORC, аж 60% опитаних американців категорично відкидають ідею про те, щоб "у прийнятті політичних рішень" президент США "покладався на думку мільярдерів". Подобається ця ідея лише 12% респондентів.
The Washington Post нагадала, що Маск - не єдиний багатій, що перебуває довкола американського президента, адже Трамп "оточив себе багатьма мільярдерами" (на церемонії інавґурації президента США, крім Маска, були, зокрема, глави інтернет-компаній Amazon i Meta, мільярдери Джеф Безос і Марк Цукерберг).
Громадянам США, судячи з результатів опитувань, така ситуація не до вподоби. Тож політичні опоненти республіканця Трампа з Демократичної партії уже почали це використовувати. Наприклад, "тролячи" Трампа, політики-демократи кажуть "президент Маск" і "віцепрезидент Трамп". А також активно просувають тези на кшталт "Маск просто купив собі ручного президента, і крутить ним як циган сонцем".
Наразі Трамп реагує на такі атаки опозиції більш-менш спокійно. Мовляв, усе під контролем, звичайно, Маск, якого я дуже ціню, може собі говорити різне, але усі рішення так чи інакше приймаю я... Утім, рано чи пізно жарти про "президента Маска" мали би Трампа "дістати". І тоді, можливо, Трамп захоче показати, що у тому "салуні" на Дикому Заході, на який зараз перетворився Білий дім, є тільки один справжній ковбой. І це точно не Маск...