Передплата 2025 «Добра кухня»

Американців Маск уже "дістав". Чи "дістане" Трампа?

Скандальний американський мільярдер Ілон Маск усе ніяк не заспокоїться. Після нацистського "зіґування" на інавґурації Дональда Трампа Маск узявся за USAID, Агенцію США з міжнародного розвитку. Оголосив її "кримінальною", а тепер перепостив у своїй соцмережі Х тупий фейк про те, що USAID платила американським знаменитостям, які під час великої відвідували Україну. Мовляв, у такий спосіб USAID працювала на імідж Володимира Зеленського...

Схоже, неадекватний Маск уже "передав куті меду". За даними соцопитувань, ставлення до засновника компаній Tesla i SpaceX у американському суспільстві різко погіршилося.

Видання The Washington Post навела дані "свіжого" соціологічного опитування AP-NORC, згідно з якими лише 36% американських респондентів оцінюють Ілона Маска позитивно, а 52% - негативно.

"Існує усе більше ознак того, що суспільство США втрачає терплячість до дій... цього мільярдера, який має величезну владу й впливає на діяльність уряду", - констатувало видання. І звернуло увагу на те, що кількість негативних оцінок Ілона Маска в соцопитуваннях постійно зростає.

За даними опитування, проведеного в жовтні 2024 року на замовлення видання The Wall Street Journal, Маск мав тоді по 45% прихильників і противників. А вже у січні, за даними опитування для WSJ, американців, які оцінюють діяльність одіозного мільярдера позитивно, залишилося 40%, а 51% ставляться до Маска критично.

"Свіже" опитування Reuters-Ipsos показало ще більш негативне ставлення респондентів до улюбленця Дональда Трампа: у січні негативних оцінок діяльності Ілона Маска було аж на 18% більше, ніж позитивних.

Що саме особливо не подобається американцям, які ставляться до Маска негативно?

Громадську думку, зазначає The Washington Post, найбільше дратує те, що найбагатша людина світу відіграє важливу роль у адміністрації президента США. (Нагадаю, після перемоги Трампа на президентських виборах Маск очолив новостворений Департамент ефективності уряду). За даними опитування AP-NORC, аж 60% опитаних американців категорично відкидають ідею про те, щоб "у прийнятті політичних рішень" президент США "покладався на думку мільярдерів". Подобається ця ідея лише 12% респондентів.

The Washington Post нагадала, що Маск - не єдиний багатій, що перебуває довкола американського президента, адже Трамп "оточив себе багатьма мільярдерами" (на церемонії інавґурації президента США, крім Маска, були, зокрема, глави інтернет-компаній Amazon i Meta, мільярдери Джеф Безос і Марк Цукерберг).

Громадянам США, судячи з результатів опитувань, така ситуація не до вподоби. Тож політичні опоненти республіканця Трампа з Демократичної партії уже почали це використовувати. Наприклад, "тролячи" Трампа, політики-демократи кажуть "президент Маск" і "віцепрезидент Трамп". А також активно просувають тези на кшталт "Маск просто купив собі ручного президента, і крутить ним як циган сонцем".

Наразі Трамп реагує на такі атаки опозиції більш-менш спокійно. Мовляв, усе під контролем, звичайно, Маск, якого я дуже ціню, може собі говорити різне, але усі рішення так чи інакше приймаю я... Утім, рано чи пізно жарти про "президента Маска" мали би Трампа "дістати". І тоді, можливо, Трамп захоче показати, що у тому "салуні" на Дикому Заході, на який зараз перетворився Білий дім, є тільки один справжній ковбой. І це точно не Маск...