З молотка продадуть майно шести науково-дослідних інститутів Львівщини
Торік на аукціонах заробили понад 300 мільйонів гривень
З середини лютого у Львівській області стартують аукціони з продажу майнових комплексів науково-дослідних підприємств, які роками простоюють і розвалюються на очах. Фонд держмайна планує виставити на продаж два об'єкти у Львові - науково-дослідний радіотехнічний інститут по вулиці Науковій та спеціальне конструкторське бюро «Топаз» на Личаківській. Під час торгів ціна за об'єкт зростає щонайменше втричі, стартова ціна — від шести мільйонів гривень. Цьогоріч на аукціонах з продажу майна хочуть заробити 370 млн грн. А на оренді держмайна — 86 мільйонів.
Про це повідомив для «ВЗ» голова регіонального відділення Фонду держмайна України у Львівській, Закарпатській і Волинській областях Микола Іщук.
Серед інших установ, які продадуть інвесторам з молотка, майно підприємства «Екотрансенерго» у селі Новий Яр зі стартовою ціною 6 млн грн. Аукціон відбудеться 19 лютого. Також продадуть Новояворівське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка», дослідницьке господарство «Миклашів» Інституту сільського господарства Карпатського регіону НАН України.
«Торік відбувся 61 аукціон з продажу майна, підписано 61 договір на суму 339 млн грн», — відзначав Микола Іщук.
Запитую про найдорожчий майновий лот минулого року. Це будівля на проспекті Тараса Шевченка, 9, у Львові. Її за 85 млн грн придбало ТОВ «АйКю Холдинг», що належить бізнесмену Зіновію Козицькому — батьку голови Львівської ОВА. Нагадаємо, торік довкола цього об'єкта був суспільний резонанс: вартість квадратного метра обійшовся родині Козицьких у 1600 доларів. Рієлтори відзначали, що майно було продано за заниженою ціною, перші поверхи коштують на ринку 4−6 тисячі доларів за метр квадратний.
«Кожен лот придбаний на аукціоні - наш спільний внесок у перемогу, — пафосно каже Микола Іщук. — Під час підготовки об'єктів до приватизації зіштовхуємося з різними проблемами — заплутана юридична історія, борги, відсутність документації на об'єкт».