Передплата 2025 «Добра кухня»

Мала 36% опіків тіла: у Львові медики врятували дитину, яка постраждала під час ворожої атаки

  • 29.01.2025, 15:55
  • 1 408

Команда львівських лікарів займалася лікуванням та реабілітацією 13-річної дівчинки, яка постраждала внаслідок ракетного удару ворога по Запоріжжю. Дитинна мала переломи, численні рани та 36% опіків тіла

Команда лікарів Центру дитячої медицини. Лікарні Охматдит
Команда лікарів Центру дитячої медицини. Лікарні Охматдит

На початку вересня росія завдала ракетного удару по Запоріжжю. Постраждала сімʼя — 8-річний хлопчик та його 38-річна мама загинули, а 13-річна донька Марія та 43-річний тато отримали поранення внаслідок російської атаки.

За словами бабусі, «ракета влучила в будинок одразу після того, як діти лягли спати». Марія три години перебувала під завалами власного будинку з накладеним джгутом, який зробив рятувальник, коли зміг пролізли до неї, допоки тривала операція ДСНС.

Дівчинку спершу госпіталізували до однієї із лікарень Запоріжжя із опіками (36% площі тіла — тулуба та нижніх кінцівок), відкритим переломом стегнової кістки та множинними сторонніми тілами в нижніх кінцівках і тулубі. Одне із сторонніх тіл розташоване між діафрагмою та субкапсулярною зоною печінки, а також наявне пошкодження нервових закінчень нижньої кінцівки. Після стабілізації стану та хірургічного лікування (фіксація перелому стегна апаратом зовнішньої фіксації та хірургічна обробка опікових ран та численні перев’язки), дитину перевели до Центру у Львові.

«Ми доліковували опікові рани та контролювали процес зрощення перелому стегна, проводили додаткові обстеження. Основна мета нашої мультидисциплінарної команди — рання вертикалізація дитини, усунення больового синдрому, заживлення опікових ран, комплексна фізична реабілітація у поєднанні з роботою психологом та викладачами. І такий комплексний підхід сприяв швидкому одужанню дівчинки», — розповів ортопед-травматолог Тарас Москаль.

Наразі дівчинка вже може ходити.

«Ми працювали над тим, щоб Марія змогла встати на ноги за допомогою рами-трапеції, розпочали ранню розробку рухів у колінному, кульшовому та гомілковостопному суглобах за допомогою апарату пасивного згинання-розгинання. Це було дуже важливо, оскільки дівчинка фактично лежала два місяці у вимушеному положенні, внаслідок наявних значних опікових ран на тілі, які супроводжувались сильним больовим синдромом, через що розвинулися контрактури», — додав ортопед-травматолог Тарас Москаль.

Після стабілізації стану дитини та загоєння множинних ран тулуба і нижніх кінцівок пацієнтку перевели для подальшої реабілітації у «Superhumans centr», де Марія буде під наглядом спеціалістів до повного одужання.