Передплата 2025 ВЗ

У Львові народилася двійня: дітки з’явилися на світ завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій

  • 29.01.2025, 13:20
  • 521

Із Львівського обласного клінічного перинатального центру виписали двійнят, які першими в Україні народилися завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій. Батьки крихіток довго не могли мати дітей

Фото пресслужби Львівської ОВА
Фото пресслужби Львівської ОВА

Про це розповів очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Подружжя Ігоря та Ірини — із Городка. Вони довго мріяли про дітей, і їхній шлях був нелегким, але вони вірили, шукали можливості та одними з перших зголосилися взяти участь у державній програмі. І це рішення подарувало їм двох малюків.

Втілити мрію подружжя вдалося професіоналам Львівського обласного перинатального центру завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій у межах Програми медичних гарантій. Це перші діти, які народилися завдяки цій програмі, а загалом із березня 2024 року таким шансом скористалися вже 250 пар у нашій області. Бажаю кожній з них почути найщасливішу новину.

«За останні 10 років рівень народжуваності в Україні впав майже на 40%. Повномасштабна війна загострила демографічну кризу. Попри такі труднощі, у Львівському обласному перинатальному центрі минулоріч зʼявилися на світ понад 4900 дітей — це майже на 6% більше, ніж в 2023. Щиро бажаю, щоб цього року було щонайменше 5000!

Львівський перинатальний центр — перший комунальний заклад в Україні, на базі якого вже два роки функціонує відділення допоміжних репродуктивних технологій. Все необхідне закупили за кошти обласного бюджету та власні кошти Центру. Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада надалі будуть підсилювати цей напрям.

Народжувати в Україні має бути легко, безпечно і доступно! А сімʼї повинні мати повну підтримку на всіх етапах: від планування вагітності, вагітності та до виховання дітей. Це — обовʼязок держави.

Сьогоднішня виписка — доказ того, що ми рухаємося в правильному напрямі.

Дякую всім, хто щодня працює заради життя! Нехай ця подія надихає інші українські сімʼї вірити і боротися за своє щастя", — зазначив начальник ОВА.

«Ми вкотре підтверджуємо лідерські позиції у сфері перинатальної допомоги та репродуктивної медицини. Допомога парам — це не просто медична послуга, а реалізація їхнього права на батьківство. Завдяки підтримці держави та високому професіоналізму нашої команди дедалі більше українських сімей отримують шанс на народження довгоочікуваної дитини», — зазначила директорка Львівського перинатального центру Марія Малачинська.

«Торік ми вперше включили послуги з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій в програму медичних гарантій. Нині вже майже 2000 українок скористалися цією безоплатною медичною послугою. Понад 1100 жінок завагітніли. На сьогодні послуга з лікування безпліддя надається у 20 медичних закладах країни, які законтрактовані із НСЗУ на цей пакет: у Києві, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Тернопільській, Харківській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Рівненській областях. Пацієнти можуть безоплатно отримати послуги з лікування безпліддя в будь-якому законтрактованому закладі, незалежно від місця реєстрації та проживання. У серпні минулого року ми збільшили тариф на лікування безпліддя з 60 тисяч гривень до майже 85 тисяч гривень. Продовжимо фінансування програми й у цього року, адже це надія для тисяч українських сімей. Для цього передбачено понад 380 мільйонів гривень», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що необхідно для того, щоб скористатися послугою?

  • електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплінарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
  • встановлений діагноз «Жіноче безпліддя», «Чоловіче безпліддя»;
  • звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ.