Передплата 2025 «Добра кухня»

Лікарі фіксують збільшення випадків дитячих виразок: у чому причина

  • 12.12.2024, 19:15
  • 2 207

Останнім часом лікарі у Львівському Центрі дитячої медицини фіксують зростання кількості дітей із діагнозом виразки. Основними причинами цієї тенденції є незбалансоване харчування, порушений режим дня, стреси та неконтрольований прийом ліків

Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"
Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня «Охматдит».

Педіатри зазначають, що основними причинами цієї тенденції є незбалансоване харчування, порушений режим дня, стреси та неконтрольований прийом ліків.

Виразка — це пошкодження слизової оболонки шлунка або кишечника, яке довго не загоюється. Серед пацієнтів фіксуються навіть немовлята, найменшій дитині з таким діагнозом було лише 6 місяців.

За словами дитячого лікаря-гастроентеролога Людмили Чекан, часто батьки дають малюкам ліки без лікарського контролю, що призводить до пошкоджень слизової. Особливо небезпечний безконтрольний прийом антибіотиків, жарознижувальних і знеболювальних засобів.

Нещодавно у Центрі лікували 8-річного хлопчика з виразкою дванадцятипалої кишки. Дитина не скаржилася на сильний біль, були лише незначні симптоми, як-от одноразова блювота. Однак після обстеження з’ясувалося, що причина — саме виразка.

Лікарі наголошують, що це захворювання можна вилікувати повністю, якщо вчасно звернутися до фахівців та змінити спосіб життя. Для одужання важливо дотримуватися здорового харчування, вживати збалансовану кількість білків, жирів, вуглеводів і клітковини. Режим дня теж має значення: сон повинен починатися до 23:00, а споживання води має бути достатнім.

Діти часто зловживають фаст-фудом, солодкими газованими напоями, енергетиками, чипсами та сухариками. Ці звички негативно впливають на здоров’я шлунково-кишкового тракту. Тому батькам слід ретельно стежити за раціоном дітей, щоб уникнути небезпечних наслідків.

Для консультації у Львівському Охматдиті можна звертатися за адресою:

  • м. Львів, вул. Лисенка, 31
  • Телефони для запису: (067) 760 00 31 або (032) 236 81 55.