Передплата 2025 ВЗ

Україна готується до ударів по енергосистемі, — ЗМІ

  • 02.11.2023, 14:45
  • 627

Україна продовжує посилено зміцнювати свою енергетичну інфраструктуру напередодні зими, оскільки російська армія починає атакувати електростанції країни

Фото із відкритих джерел
Фото із відкритих джерел

Цього разу країна краще готовв до атак. Зокрема, для захисту трансформаторів звели стіну з бетонних блоків та циліндричні клітки, заповнені піском.

Відомо, що росія влітку здебільшого атакувала морські порти та інфраструктуру експорту зерна, проте упродовж останніх тижнів під ударом ворога знову опинилася енергетика. Однак цього разу Україна впевнена, що підготувалася краще.

Відтак на одній з найважливіших підстанцій електромереж України для захисту трансформаторів було зведено стіну з бетонних блоків.

Габіони, або циліндричні клітки, заповнені камінням або піском, можна також побачити навколо іншої прилеглої підстанції, місце розташування якої не розголошують через правила безпеки воєнного часу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у коментарі FT розповів, що Україна не лише посилює ППО, але й готує так званий «пасивний захист» безпосередньо на місцях.

Він додав, що захист енергооб'єктів «не на 100 відсотків ефективний». Такі блоки та клітки захищають у 80−90% випадків, особливо від дронів та їх уламків.

Одне з джерел, повідомило, що елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, були перенесені під землю.

Водночас джерела додають, що по всій Україні встановлюють клітки для захисту сотень дрібних цілей, але їх можна знищити одним ударом і спровокувати масове відключення світла.

«Коли у вас є, наприклад, трансформатори, ви намагаєтеся захистити їх великими мішками та піском. Ці великі мішки багато разів рятували нас і вони захищають нас від уламків безпілотників і ракет», — пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Пошкоджені кабелі можна замінити швидко, але ремонт підстанцій і трансформаторів займе більше часу, тому що пошук та транспортування масивних конструкцій може розтягнутися на місяці. Тому запасні частини зберігаються за кордоном у партнерів з можливістю швидкого замовлення.

Отож, нормовані відключення світла тривалістю від однієї до двох годин, ймовірно, доведеться запровадити, якщо температура цієї зими буде нижче мінус 10 градусів. Ймовірно, будуть й триваліші відключення, якщо будуть масовані обстріли.