Передплата 2024 «Добрий господар»

В Італії триває виставка про життя та творчість Соломії Крушельницької (ФОТО)

  • 29.07.2023, 17:20
  • 1 286

На одному із найбільших оперних фестивалів Італії розпочалася виставку, присвячену Соломії Крушельницькій — відомій українській оперній співачці

Фото із сайту УП
Фото із сайту УП

69-й Фестиваль Пуччіні стартував 28 липня у місті Торре дель Лаго.

Відвідувачі побачили прем'єру нової постановки «Мадам Баттерфляй» — опери Пуччіні, що отримала світове визнання саме завдяки виконанню Соломією Крушельницькою.

«Українська співачка ризикнула після провальної прем'єри цієї опери виконати провідну партію та неперевершено втілити трагедію почуттів японської дівчинки Чіо-Чіо-сан», — пояснили у команді музею.

Фотографія Крушельницької з її підписом композиторові досі зберігається у Віллі-музеї Пуччіні.

«Вона була мешканкою цих земель — гарною жінкою, поліглотом, яка прекрасно знала італійську мову та проживала у сусідньому містечку Віареджо. Наші друзі - Фундація Пуччіні і Музей Соломії Крушельницької у Львові - роблять важливу справу у збереженні пам’яті двох великих артистів», — розповів про українську співачку директор фестивалю Франко Моретті.

Він додав, що, попри важкі для України часи, виставку підготували українські музейники спеціально для цього фестивалю.

Особливістю виставки «Гранд тур: Соломія. Україна — Італія» є багатошаровість конструкції, що поєднує інформаційні матеріали про кар'єру та життєвий шлях всесвітньо відомої артистки, унікальні архівні фотографії та аудіозаписи.

Щоб «оживити» світлини, використали технології штучного інтелекту.

Побачити експозицію ще можна до 24 серпня.

Схожі новини