«До жовтня треба виконати всі критерії Єврокомісії, вони збігаються з умовами вступу до НАТО»

  • 15.07.2023, 12:06
  • 486

Петро Порошенко закликав парламент прискорити ухвалення законів, необхідних для початку передвступних переговорів про членство України в ЄС

Він зазначив, що вимоги членства в ЄС та членства в НАТО на 90% збігаються. Якщо Україна вчасно зробить свою домашню роботу, на Вашингтонському саміті НАТО вона отримає чітке запрошення в Альянс.

«Вимоги на 90% ті ж самі. Зробіть домашнє завдання. Оскільки збігаються вимоги щодо демократії, свободи і реформ і для членства в ЄС, і для членства в НАТО, запам’ятайте одну дату — жовтень 2023 року. В жовтні 2023 року Європейська Комісія буде підбивати підсумки, проводити оцінку реформ. І це наш шанс для того, щоб ми розпочали переговори про вступ України в ЄС», — пояснює Порошенко.

«Політичне рішення підтримати Україну прийнято. Ми маємо виконати домашню роботу. Щодо Конституційного Суду — треба прийняти позицію іноземних експертів і сформувати незалежний Конституційний Суд. Друга позиція — боротьба з корупцією, забезпечити незалежність антикорупційних органів, повернути електронні декларації, які були прийняті нами і скасовано в 2021—2022 роках», — констатує п’ятий президент.

«Забезпечте демократію, плюралізм парламентських думок, а не блокування. Забезпечте свободу ЗМІ, забезпечте захист прав людини. Війна не є „екск'юзом“, якщо ви цього не зробите до жовтня — нічого не буде. І я пропоную владі пліч-о-пліч, єдиним фронтом узгодити кінцеву редакцію з Венеціанською комісією, проголосувати закони і відзвітувати вже в жовтні для того, щоб отримати рішення Єврокомісії про початок переговорів. У грудні - затвердження, і переговори почнуться в грудні цього року», — пояснює Порошенко.

«У нас немає іншого виходу. Якщо ми не отримаємо позитивний висновок у жовтні, у 2024 році будуть вибори у Європарламент, Єврокомісію, вибори у Сполучених Штатах, ми будемо відкинуті на десяток років. В Україні євроінтеграцію, євроатлантичну інтеграцію підтримують відповідно 89% і 95%, не можна стояти на шляху народу», — закликав Петро Порошенко.

«Ми зробимо ці реформи, я до цього докладуся, зроблю все можливе. Твердо переконаний: ми почнемо переговори про вступ в ЄС, і це буде заліковано нам як виконання Річної національної програми для вступу в НАТО. Ми маємо підготуватися і на Вашингтонському саміті обговорювати не тільки і не стільки гарантії безпеки, як отримати запрошення в НАТО. Наші військові для цього зробили все можливе», — наголошує Порошенко.

Схожі новини