На окупованих територіях півдня України досі понад 150 тисяч окупантів, — розвідка

  • 15.05.2023, 10:30
  • 307

Держава-агресор росія примусово вивозить цивільне населення з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, зокрема — й персонал захопленої АЕС в Енергодарі

«Йдеться про людей, які або свідомо працювали на агресора, або були змушені це робити. Їм розповідають, що там скоро почнуться бойові дії, що цю територію нібито будуть обстрілювати та бомбити, тому переконують виїжджати та працювати далі з росіянами», — розповів виданню РБК-Україна представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

За словами представника воєнної розвідки України, так звану «евакуацію» з окупованих територій Півдня України росіяни використовують як ширму для проведення контррозвідувальних та фільтраційних заходів: «Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньою підготовкою до боїв — тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки, насамперед, відбувається примусовий вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву», — зазначив Андрій Черняк.

Водночас представник ГУР МО України повідомив, що відведення російських бойових підрозділів ні з Запорізької, ні з Херсонської областей наразі не фіксують. На окупованих територіях цих двох регіонів зараз зосереджено орієнтовно 152 тисячі особового складу ворожих військ, і всі їхні дії вказують на те, що вони готуються до оборони.

Схожі новини