У холодну погоду воїна зігріває… сова
Разом із прирученим яструбом допомагає нашим захисникам вести розвідку
![Сова Варя послухалася свого друга у камуфляжній формі і глянула в об‘єктив, звідки мала би «вилетіти пташка»...](https://img.wz.lviv.ua/eY3uxXpheMsHhEf7A1GohoUWmwM=/fit-in/428x285/filters:fill(auto):format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/527829/sova.jpg)
Це відео, яке на власну сторінку у соцмережах закинув воїн ЗСУ із Дніпра, не можна дивитися без трепету. На руці у нашого оборонця сидить сова, довірливо зиркає на нього. А він нахвалює свою крилату улюбленицю, «бойову подругу Варю», і на камеру розповідає про її «чесноти»…
@user6592425005274 #мавик3 #варя #птица #рекомендации#укараїна #антідрон #біодрон💪🇺🇦🇺🇦 #рекі ♬ оригинальный звук - PTITSA
"Чим Варя відрізняється від «Мавіка» (дрона)? — перепитує воїн і сам відповідає. — А тим, що у холодну погоду до її пір'я можна зігріти руки і ніс…" При цьому засовує свою правицю під крило сови, потім поблизу її шиї встромляє почервонілого від морозу носа — і Варя задоволено чи то нявчить, чи то скрегоче. Рада, що прислужилася своєму господареві.
У підрозділі українських розвідників Варя перебуває із жовтня 2022 року. Її опікун каже, що ввечері, коли сова вирушає на звичне своє полювання за гризунами, на груди їй встановлюють мініатюрну відеокамеру із функцією нічної зйомки. Через 40−60 хвилин свого безшумного «сафарі» Варя прилітає додому, тобто у розташування українських воїнів. Вони переглядають знятий відеоматеріал, на якому зафіксовано дислокацію ворога, його бойові точки. А потім завдають прицільного вогню по них.
Варя безперешкодно, без впливу ворожих РЕБів, веде розвідку у стані окупантів у темряві. А у світлу пору це робить яструб Біодрон, якого теж приручив згаданий вище воїн. Завжди обережний, цей хижий птах так довірився хлопцеві, що сідає на його руку, слухає його команди, задоволено реагує, коли йому кажуть щось приємне, гладять, пригощають. А потім «відпрацьовує» за виявлену увагу.
Про своїх підопічних цей молодий герой із добрим серцем жартома каже як про «прилади нічного і денного бачення». Дивовижно, але хлопець володіє якоюсь притягальною силою до дикої природи. Це підтверджує інший його відеосюжет: росіяни обстрілюють позиції українських воїнів, зовсім неподалік вибухає міна, наші бійці прикривають голови, захищаючись від можливого ураження металевими уламками. Наш «орнітолог» дивиться вгору — а прямо над ним на гілці дерева виспівує якась хоробра пташка. Канонади не боїться, ніби нічого страшного секунду тому не сталося. Назвав її «безстрашною».
І ще один факт із повсякденного життя нашого воїна: у перерві між боями він встигає провідати чиїхось безгоспних курей у напіврозваленому сараї. Дає їм корм, воду, а вони несуть яйця для нього і побратимів.
Відеопригоди фронтовика-дніпрянина про його дружбу із совою, яструбом, курми за кілька днів набрали кількадесят тисяч переглядів, отримали багато теплих відгуків. Ось деякі з них.
Тамара Вишнева: «Якщо війську навіть птахи допомагають, то воно — непереможне!».
Галина Северин: «Цей хлопець — добра людина. Знаю, що до війни він приручав ще й не таких птахів. Дай Боже йому і всім нашим хлопцям янголів-охоронців і якнайскоріше повернутися до своїх сімей!».
Ольга Стеценко: «Бог із Україною! Сама природа допомагає хлопцям триматися у важких умовах війни!».
Марія Пристай: «Хай бережуть вас всі сили неба і землі, наші найдорожчі!».