Передплата 2024 ВЗ

Жорстоке поводження з населенням – офіцеру «миротворчої» бригади РФ - повідомлено про нову підозру

  • 10.08.2022, 09:30
  • 572

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури старшому лейтенанту - командиру мотострілецької роти 15-ої «миротворчої» бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу збройних сил РФ, який підозрюється у жорстокому поводженні з цивільним населенням, заочно повідомлено про нову підозру - віддання наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням (ч. 1 ст. 438 КК України)

Жорстоке поводження з населенням – офіцеру «миротворчої» бригади РФ - повідомлено про нову підозру
Жорстоке поводження з населенням – офіцеру «миротворчої» бригади РФ - повідомлено про нову підозру

Під час досудового розслідування встановлено додаткові факти порушення військовослужбовцем РФ законів та звичаїв війни. У березні 2022 року підозрюваний у с. Заворичі Броварського району разом з іншими військовослужбовцями в одному з будинків проводив незаконний допит місцевого мешканця. Він вимагав повідомити йому про місцеперебування військовослужбовців ЗСУ.

У той час повз домоволодіння на скутері проїжджав інший цивільний громадянин. На виконання наказу командира роти окупанти з автоматичної зброї відкрили по ньому вогонь, внаслідок чого потерпілий зазнав поранення.

Нагадаємо, у березні 2022 року, підозрюваний перебуваючи в окупованому селі Мокрець, спільно з іншими російськими військовими взяли у полон двох мирних мешканців, які не мали зброї та не брали участі у бойових діях.

Старший лейтенант під час незаконного допиту принижував полонених. Він вимагав від чоловіків надати інформацію стосовно інших проукраїнськи налаштованих мешканців села, військовослужбовців ЗСУ та бійців тероборони. Не отримавши необхідних даних, окупант вдягнув тактичні рукавиці з пластиковими вставками та бив потерпілих по обличчю і голові. За його наказом полонені зняли з себе весь одяг, після чого їх продовжили бити та змусили спуститися до підвалу.

Цей офіцер збройних сил РФ на офіційному сайті Міноборони РФ відзначений як взірець мужності та героїзму для інших військовослужбовців, що брали участь у військовій агресії проти України.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

5

Схожі новини