І з гумового чобота можна зробити самогонний апарат…
- 21.11.2013, 00:35
- 1 248
З історією домашньої оковитої, яку виготовляють чи не в кожній сільській хаті, можна ознайомитися, відвідавши перший в Україні музей самогону, який відкрився у Тернополі. Розміщений він у відреставрованому вагоні часів Австро-Угорщини. Для відвідувачів, які ідуть сюди як по свячену воду, він працює щодня з полудня до 9-ї вечора.
Незвичні експонати тернопільського музею самогоноваріння. Первак можна гнати і з допомогою музінструментів.
За 10 грн. екскурсії по цьому незвичному закладу, який належить відомому у місті ресторатору Михайлу Гросуляку, можна побачити найхимерніші пристрої для виробництва ще й досі популярного напою, а також тару для його розливу. Найбільше привертають увагу міні-заводики: бідони з-під молока, в яких «настоюється» самогон, мідні чани, чайники, в яких варили не тільки «гербату». Та навіть музичні інструменти (туба, труба), які піднімали людям настрій і своїми мелодіями, і виробленою у їхньому нутрі домашньою горілочкою. Як засвідчують експонати цього музею, її можна продукувати також у звичайній водостічній трубі, у турбіні реактивного літака і навіть у… гумовому чоботі (він служить охолоджувачем змійовика). Всього таких самогонних пристроїв представлено 18, збирав їх пан Михайло упродовж трьох років. Деякі виготовлено з металобрухту. Всі — діючі. До пуття їх доводив соратник пана Гросуляка — Павло Вощило. Окремі можна непомітно для занадто цікавих носити у сумочці — ніби електричну бритву.
Самогон до кольору до вибору...
Подивує відвідувачів перелік сировини, з якої можна гнати первак. Брагу готують не тільки з традиційного буряка, пшениці, винограду, а й з картоплі, яблук, слив, винограду, меду, цукерків. І навіть із земляної груші (топінамбуру).
У музеї можна ознайомитися з народною творчістю про самогон, зафіксованою у малюнках, анекдотах, побачити дзвіночки, якими господиня-шинкарка попереджала господаря про появу небажаних гостей з міліції. У музеї дегустують самогон, тут же пропонують закуску. Кому не до вподоби український самогон, може спробувати витвору універсалів з Грузії, Мексики, Чехії, Вірменії, Чилі. У «вагоні-самогоні» є навіть самогон із цивілізованої Німеччини, де, виявляється, люблять не тільки шнапс…