Передплата 2024 «Добра кухня»

На виставці покажуть смарагд вагою 6225 каратів

  • 24.01.2022, 20:30
  • 959

Другий за розміром смарагд, який виявили у Кагемі, стане родзинкою виставки Exceptional Gemstones наступного Тижня високої моди в Парижі

На виставці покажуть смарагд вагою 6225 каратів
На виставці покажуть смарагд вагою 6225 каратів

Про це повідомляє WWD.

Винятковий смарагд вагою 6225 каратів знайшла у 2010 році компанія Gemfields в Замбії. Викопаний «з дотриманням етичних норм» дорогоцінний камінь важить 1,22 кілограма — приблизно так, як пляшка шампанського. Наразі необроблений камінь ще не розкрив свій потенціал, але експерти вже хвалять його чистоту та розмір, описуючи як «надзвичайно живий».

«Це унікальна знахідка, — розповів генеральний директор Gemfields Ян Герботтл. — Камінь має чудовий відтінок та гарну прозорість. Його величезний розмір, насичений колір і тонка захисна оболонка з біотиту не дозволяють зазирнути всередину. Проте все вказує на те, що ядро ​​смарагду придатне, і що з нього можуть вийти кілька дорогоцінних каменів великого розміру».

Відомо, що це перший смарагд такого розміру та чистоти, який здобули екологічним способом.

«Купуючи необроблений камінь, ми можемо простежити весь його шлях, пояснила співпрезидент і художній керівник Chopard Кароліна Шойфеле. — Chopard облагородить цей смарагд, зібравши разом все дорогоцінне каміння, яке вийшло. Це є рідкістю для такого каміння».

Необроблений смарагд назвали Insofu, що у перекладі з мови корінних мешканців регіону Бембу означає «слон». Зважаючи на його надзвичайно великий розмір, назву каменю також поєднали з проектом Elephant Corridor, який підтримує Gemfields та організовує Всесвітній земельний фонд у партнерстві з Фондом дикої природи Індії. Його мета — допомогти зберегти шляхи міграції азіатських слонів, які втратили природне довкілля через сільськогосподарські роботи і будівництво міст.

Читайте також: Одеса стала претендентом на проведення відомої у світі виставки

Фото Depositphotos.com

Схожі новини