Передплата 2024 ВЗ

«Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові»: країни «Великої сімки» зробили важливу заяву

  • 19.03.2021, 11:30
  • 420

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» заявили про рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України з нагоди сьомої річниці спроби анексії Криму Росією

Про це йдеться у спільній заяві, яка опублікована на сайті британського уряду.

«Сьогодні, через сім років після спроби незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ми підтверджуємо свою непохитну підтримку та відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», — йдеться у заяві.

Міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та Верховний представник Європейського Союзу також додали, що вони єдині у своєму засудженні подальших дій Росії щодо підриву суверенітету України, її територіальної цілісності та незалежності.

«Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію поважати свої міжнародні зобов'язання, дозволити доступ міжнародних спостерігачів та негайно звільнити всіх, кого несправедливо затримали. Ми вітаємо ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», — йдеться у заяві.

Зазначається, що глави МЗС країн «Великої сімки» також рішуче виступають проти продовження Росією дестабілізації України, особливо проти російських дій у певних районах Донецької та Луганської областей, нехтуючи зобов'язаннями, взятими на себе в рамках Мінських угод.

«Повна імплементація Мінських угод — це шлях до досягнення миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником» — йдеться у заяві.

Схожі новини