Передплата 2024 «Добрий господар»

Новосад анонсувала підвищення вартості навчання за контрактом

  • 04.03.2020, 15:36
  • 640

Розцінки будуть збільшені на ряд популярних спеціальностей.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що планується підвищення оплати навчання для студентів-контрактників на 38 популярних спеціальностей. Про це міністр повідомила на сторінці у Facebook.

«Держава платить за одного студента-бюджетника в середньому в 2,5 рази більше, ніж середня ціна за контракт. Ця різниця призводить до того, що університети дофінансують навчання контрактників за рахунок студентів-бюджетників. Як наслідок, коштів на якісну освіту не вистачає ні на тих, ні на інших», — заявила Новосад в соцмережі.

Кабмін прийняв постанову про збільшення ціни контрактного навчання для 38 найпопулярніших спеціальностей. У 2020 році мінімальна вартість контрактного навчання складе 60% від суми держфінансування на 1 студента університету, в 2021 — 70%, в 2022 — 80%.

Подорожчання торкнеться найпопулярніших спеціальностей — економіка, маркетинг, журналістика, фінанси, комп'ютерні спеціальності, міжнародні відносини та інші. Повний список спеціальностей опублікувала під повідомленням помічниця міністра.

Схожі новини