Під товстим шаром криги і снігу риба задихається...
- 28.01.2013, 00:14
- 1 142
Цьогоріч зима видалася сніжною і морозною — тому поверхні водойм вкриті товстою кригою та ще й шаром снігу. Такий “щит” створює небезпеку для риби, що зимує в озерах. “Білому золоту” наших водойм може забракнути кисню, щоб вижити...
«Через значну товщину льоду зменшується кількість води, а сніг перешкоджає проникненню сонячного світла, яке потрібно для життя мікроскопічних водоростей, що в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень», — розповів “ВЗ” начальник управління Львіврибоохорони Леонід Кравець. У зимовий період при нульовій температурі води критичний вміст кисню для різних видів риб різний. Приміром, окуню для виживання потрібно 1,2-0,6, плітці 0,7, щуці 0,6-0,3, а карасю 0,1 міліграм кисню на літр води. Якщо показники менші, риба гине через задуху.
Щоб не допустити втрати рибних запасів через замори, Львіврибоохорона звертається до кожного рибалки, до усіх користувачів водних угідь, товариств мисливців і рибалок з проханням регулярно вести спостереження за станом зимівлі риб. При зниженні концентрації кисню у воді, різкому зниженню рівня води у водоймах необхідно забезпечити своєчасну аерацію, використовуючи для цього льодобури, мотори човнів, бензопили.
Про всі випадки ускладнення екологічного стану, появ ознаки задухи риби інформуйте управління рибоохорони та інші уповноважені органи.