Дятли «переробили» три мішки горіхів
Не так давно пані Мирослава придбала собі «на старші літа» хату — далеко за селом, але неподалік лісу. Змалечку виросла серед чарівної фауни, бути серед неї після довгих мотань по світу захотілося і на пенсії. І природа, відчувши, що поряд оселився її друг, віддячує жінці своєю приязню…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531898/diatel.jpg)
Узимку на це обійстя вчащали дикі кози, які смакували у старому саду опалими яблуками. На городі скубали траву зайчики. У старій стодолі, біля курника, облаштувала собі нору лисичка. Рудими хвостиками привітально махали між гілками білки. А прилітного птаства було і не злічити. Соняшникове насіння від пані Мирослави, просо, овес, несолене сало споживали синички, щиглики, сойки, дятли. Останні неабияк здивували господиню…
Роблячи порядки на горищі, вона винесла звідти і висипала під стару яблуню мішок позаторішніх волоських горіхів. Через кілька днів від них не залишилося і сліду. Принесла туди ще один мішок — і через вікно спостерігає, хто це надумав оті горіхи красти. Глянь, а з лісу один за одним злітаються під яблуню дятли. Візьмуть у дзьоба один плід, сідають на розчохи між гілками і довбуть свій трофей — аж осколки розлітаються. З‘їдять зерня і знову шугають вниз по додаткову порцію дармового корму.
Ґаздиня дістала з горища ще один, останній мішок горіхового добра. Висипала на знайоме місце. І гості не забарилися, злетілися на готовеньке. Це значно краще, ніж цілими днями довбати по стовбурах дерев, не маючи гарантії, що знайдуть під їхньою корою щось смачненьке…