Передплата 2025 «Добрий господар»

Ледве витягнув із-під льоду понад 6-кілограмову щуку…

Волинський рибалка каже, на Світязі ці хижачки ковтають навіть маленьких каченят

Ось такого велета Богдан добув з-під льоду на Світязі. Фото з архіву Богдана Озімка
Ось такого велета Богдан добув з-під льоду на Світязі. Фото з архіву Богдана Озімка

Особистий рибальський рекорд, якому можуть позаздрити багато інших рибалок, встановив кілька днів тому житель села Світязя на Волині Богдан Озімок. На однойменному знаменитому озері упіймав щуку, що заважила 6 кг 100 грамів. Аби добути трофей з-під льоду, знадобилося 10 хвилин!

Удача відвідала Богдана посеред білого дня: зранку розставив жерлиці, а о 15.30 одна з них прапорцем просигналізувала про удачу. Щука була такою масивною, що її голова не про­лазила в лунку. Довелося сокиркою розширю­вати отвір у льоду. Операція з «депортації» риби зі щедрих світязьких вод зайняла не менше ніж 10 хвилин — допомагав кум. Коли рибалка вже на поверхні спробував відчепити щуку, зубаста хи­жачка сіпнулася з такою силою, що зламала міц­ний гачок у пащі.

Клюнула щука на плотву-живця. Кореспонден­тові «Високого Замку» Богдан пояснив ази ри­бальського мистецтва:

— «Вільна» риба від цієї озерної розбійниці може втекти. А у плотви на гачку обмежене коло манев­ру, своїми рухами по колу імітує поранену рибу. Це й приваблює щуку — для неї плотва-живець є лег­шою жертвою.

Упійману щуку Богдан помістив у морозильник — чекатиме свого часу, якоїсь знакової сімейної події, коли її подадуть на стіл. Домашні були при­ємно шоковані трофеєм. На запитання, що саме готуватимуть з нього, наш співрозмовник сказав:

— Дуже смачною виходить підсмажена ікра щуки, а також щука фарширована, юшка з її голо­ви. А взагалі-то, я не дуже люблю рибу, я — фанат її лову.

Богдан виріс на березі озера. Бабуся пригаду­вала, що вже у чотири роки її онук закидав вудоч­ку. Велетенська щука, яку упіймав недавно, — пер­ша рекордистка у його рибальській кар'єрі. Богдан каже, що кілька років тому на Світязі дехто ловив і 10-кілограмових екземплярів…

— Щуки у нашому озері великі, бо тут хороша екологія, чиста вода, багата кормова база. Тут водиться багато дрібної риби, на яку й полюють щуки, що мають великий апетит. Однією рибою не обходяться. Можуть їсти жаб і навіть проковтнути мале каченя, яке плаває на поверхні води. А з ну­тра своєї щуки я дістав 100-грамового канадсько­го сомика.