Боровики наробили шуму в урочищі Шум
Ліс до кінця ще не розпустився, а «правдиві» гриби у ньому вже є!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/510920/hryb.jpg)
Справжнє весняне диво! — у середині квітня науковцеві-природолюбові вдалося знайти на Старосамбірщині «правдиві» білі гриби. Боровики випередили графік своєї появи щонайменше на три місяці. Не останньою чергою це пов’язують із «достроковим» приходом літнього тепла.
Щасливцем, який надибав такі трофеї, виявився завідувач кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Мар’ян Лозинський.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/04/borowyky-2-1.jpg)
На вихідні поїхав на малу батьківщину — у село Кобло, і там його відвідала удача.
— Сталося це в урочищі Шум, — розповів кореспондентові «Високого Замку» щасливий грибник. — Так цю місцину назвали десь років зі сто тому через особливий мікроклімат у ній: за будь-якої погоди, навіть коли немає вітру, тамтешні дерева шумлять. Ліс тут змішаний — ростуть буки, граби, сосни, берези. Місцевість горбиста. Боровиків знайшов на сонячному боці лісу. Це вперше вони мені трапилися такої ранньої пори. А збираю їх з раннього дитинства.
Вихователь журналістських кадрів розповів, що торішнього сезону з рідного лісу припас 20 літрів консервованих білих грибів і 50 літрів — засушених.
— Особливо люблю збирати рижики, — продовжує пан Мар’ян. — Дружина Марта готує з них справжні делікатеси. Їх смакували багато моїх друзів в Україні та у Польщі. Зокрема, ректор Вроцлавського університету Марек Боярський. Пригощав ними своїх колег, військовослужбовців.
На «тихе полювання» Мар’ян Лозинський часто бере зі собою голову Личаківського райсуду м. Львова Сергія Гирича, професора Франкового університету Миколу Кобилецького, інших друзів. Подорожі лісом часто залишають у них і сумні враження.
— Мене найбільше турбує ганебне поводження з природою, — зізнається Мар’ян Володимирович. — Серце обливається кров’ю, коли бачу злодіяння браконьєрів, які масово винищують ліси. Через це, не дай Боже, може статися так, що незабаром і дичина тут не водитиметься, і гриби не ростимуть…