Не подвір'я — квітучий дендропарк!
Початок йому поклав подарунок на день народження — прутик магнолії
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/490097/mahnoliia.jpg)
Наші люди у селах раціонально використовують кожен клаптик землі. Вирощуючи городину, фрукти, обов’язково залишають місце для квітів. Хочуть, щоб на їхні обійстях добре родило і до того ж було красиво. Бо як же інакше!
72-річний Василь Михайлович Хамуляк зі села Стільська Стрийського району на Львівщині (працює завгоспом у знаменитому місцевому заповіднику) своє подвір'я перетворив на квітучий парк. Його «родзинкою» є пишні рожево-білі магнолії, які з весни буйно цвітуть усе літо, радуючи око і господаря, і його односельців. Неможливо пройти мимо, щоб не зупинитися.
Все почалося з подарунка на день народження. У святковий для пана Василя день сестра, крім інших презентів, піднесла йому прутик магнолії. Іменинник його посадив, а коли виросло розкішне дерево, розвів ще кілька. Якщо у ці дні зайти на обійстя Василя Михайловича, здається, що потрапив у квітучий дендропарк. Годі очей відвести!
Старовинне Стільсько (кажуть, воно старіше за Київ) розташоване у гористій місцевості. Навіть улітку тут буває холоднувато. Для теплолюбних магнолій це створює проблему, їх може «вшкварити» морозець. Але завдяки доброму догляду господаря вона «відходить» — і далі цвітуть. Буйні квіти цього «заморського» дерева у галицькому селі милують його жителів до пізньої осені.
Василь Хамуляк навчився розводити свої магнолії. Справа ця нелегка, треба знати складну технологію вирощування. З радістю роздає деревця родичам, друзям. Стільські красуні прижилися у Києві, Броварах, Одесі. Насолоджуватися цими бутонами приїжджають онуки.
Дехто може дорікнути: навіщо у селі магнолії? Чи не краще посадити там картоплю, цибулю, буряки, моркву, а ще — розпланувати сад. Відразу заспокоїмо: все, що треба селянину, у Василя Михайловича є. Ростуть плодоносні яблуні, груші, вишні і багато чого іншого.
— Але і квітка має бути! — вважає ґазда.
У Стільську і в його округах пана Василя знають як універсального майстра. Немає такої роботи, з якою він не міг би впоратися. Будує, ремонтує техніку, електроніку, має справу з металом і деревом. Коли працював на силікатному заводі, вніс не одну рацпропозицію.
Зрештою, він ще й громадський ентузіаст, активіст у церкві, багато добрих справ зробив у селі. Гарно співає. Щира безвідмовна людина. Інакше не скажеш — справжній український господар!