«Кожна дитина шукає найціннішого дарунка — провести час із мамою і татом!»
Що діти просять у Святого Миколая під час війни?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/479576/f-mykr5.jpg)
День Святого Миколая-Чудотворця традиційно відзначають в Україні 19 грудня. Тільки цього року святкуватимемо в умовах війни. Чи відрізняється цьогорічне свято від попередніх — мирних років? Журналістка «ВЗ» пройшлася по крамницях.
Не в усіх магазинах є світло, гудять генератори, але там тільки й розмов про подарунки! Я вирішила подивитися, чи є у продажу патріотичні іграшки.
«Ось маємо дерев’яні пазли „Український фермер“, — каже продавець іграшок. — Картинка з життя: трактор з українським прапором, який тягне за собою російський танк. Або ось волонтерський пікап і Himars (американська реактивна система залпового вогню). На такі пазли цього року великий попит».
Цікавлюся, чи є передсвятковий ажіотаж? Бо коштують такі пазли недешево — від 400 до 800 грн.
«Через події в Україні настрій у людей не святковий, але батьки все одно намагаються влаштувати дітям свято, — ділиться враженнями продавець. — Часто запитують про іграшкові автомати, пістолети (до війни такого ажіотажу не було), але не маємо таких іграшок. Маємо проблеми з перевезенням товару через кордон. А українські виробники іграшок не можуть повноцінно працювати, наприклад, в Одесі. Кажуть, тільки намагаються запустити виробничий процес, вимикають електрику…».
У крамницю забігає мамочка. Розповідає: «Син написав листа Миколаю. Попросив цього року у нього лише рюкзак. Сказав, не хоче обтяжувати Святого… То я ось забігла купити ще якусь дрібничку». Раджу мамі піти у крамницю «Усе від 3 грн», там багато різних цікавинок. Я, наприклад, побачила там настільні ігри-карти «Скажи «паляниця» і «Знаєш свою мову — знаєш свою культуру». Цікаво! «Перед вами мовна гра, яка допоможе натренувати вміння правильно та чітко вимовляти різні звуки та букви, — читаю інструкцію. — Адже недарма скоромовки в народі називають ще й чистомовками. Ці коротенькі віршики можуть добряче розвеселити, а картки зі словами допоможуть здобути нові знання та перевірити одне одного на кмітливість».
А от гра «Доброго вечора. Ми з України!», в якій «безстрашні цигани» та «підступна бабця» перемагають «русскій воєнний корабль». «Заспокійливий Арестович» справді заспокоїть, а кожен гравець може поставити крапку в раунді за допомогою «паляниці». Тож беріть у руки 12 карток, грайте та зберіть найбільше національних атрибутів, щоб перемогти".
Гадаю, патріотичних іграшок мало би бути у продажу більше. Я, наприклад, шукала пса Патрона, але так і не знайшла… А одна мама мене запитала, чи не знаю, де купити гуджицю? Коли побачила мої круглі очі, додала: «Це така іграшка — антистрес». В Інтернеті про гуджицю є чимало інформації…
Я запитала у диякона, керівника пресслужби Львівської архієпархії УГКЦ Михайла Квасюка, які «месиджі» мають отримати дітлахи разом із презентами?
— Коли день Святого Миколая наближається, батьки мають говорити з дітьми про віру. Що означає вірити у Святого Миколая? Це вірити у приклад людини, яка практикувала добрі справи не для себе, а для інших. Тому вірити у Святого Миколая сьогодні - це вірити в добро! Вірити в те, що я можу бути для когось тим світлом і тією розрадою. Особливо у час війни. Усі військові, які зараз на передовій, вірять. Власне за це і стоять. За добро! Тому день Святого Миколая має бути не тільки 19 грудня, а й щодня. Кожен українець може бути помічником Святого Миколая!
Як же цього року святкувати? Не думаю, що треба довго мудрувати. Гарний приклад, коли тато чи мама починають розповідати дітям історії про Святого Миколая (багато хто не знає цього, думаю, навіть дорослі). Не спішіть одразу купувати дорогі подарунки, можливо, шукати засоби, щоб їх придбати. Для дитини важливий контакт. Особливо для дітей, які втрачають своїх батьків на полі бою…
Кожна дитина шукає найціннішого дарунка — провести час з мамою і татом! Це дуже важливо. Якщо ми цей час проведемо наповнено, дитина зрозуміє, що це за свято Миколая. Це час, коли рідні люди поруч!