Музей, де можна помірятися зростом з… митрополитом Шептицьким
Серед унікальних експонатів — його нагороди, картини, посуд
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471130/eksponaty.jpg)
Якщо ваші туристичні мандри пролягають через Яворівський район, завітайте до унікального музею у Прилбичах, зведеного на честь родини Шептицьких. З цього села вийшли митрополит Андрей Шептицький, який був великим благодійником, і його брат Климентій — засновник монашого чину Василія Великого. Музей працює при храмі Пресвятої Богородиці з 2015 року і є туристичною «фішкою» Яворівщини.
Аби зайти у музей, потрібно спершу пройти через храм. Отець храму Пресвятої Богородиці Андрій Побігущий, який опікується музеєм, каже, що за місяць храм відвідують кілька тисяч гостей. Ікони у храмі, каже Андрій Побігущий, написала випускниця Львівської національної академії мистецтв Мар’яна Фляк. «В іконостасі храму-музею — ікона із зображенням праведного митрополита Андрея, — зауважив Андрій Побігущий. — Митрополит ще не визнаний святим, але ми вирішили зробити ікону „з житієм“. Це шість картин, які відображають основні події життя Шептицького, — коли відслужив свою першу Службу Божу, коли став митрополитом Львівським, коли був ув’язнений, коли помер».
У музеї збереглася ікона, яка раніше вважалася зниклою, — «Найсвятіше серце Христове» авторства Софії Фредро-Шептицької. Свого часу ця ікона висіла у Митрополичих палатах на Святоюрській горі у Львові.
Серед унікальних експонатів музею — нагороди Шептицького, картини, посуд…
Звертаю увагу на кольоровий макет у людський зріст. Цей макет створено, щоб показати високий зріст митрополита Андрея Шептицького — 2 метри 8 сантиметрів. Кожен охочий зможе стати біля макета і помірятися із Шептицьким. Поруч із макетом стала і я. Відчула себе Дюймовочкою…
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/Maket.jpg)
«Невдовзі у музеї Шептицьких буде квест-гра. Потрібно буде зібрати пазли за допомогою QR-коду, — інформує Андрій Побігущий. — Підказки з ікон можна буде побачити, лише присвітивши неоновим маркером… Частину грошей від екскурсій жертвуємо на соціальний хостел, який ми зводимо для п’ятнадцяти родин вимушених переселенців».