Білі огірки для екзотики і смачних салатів
Киянка Тамара Проскурня щороку висаджує на своїх грядках безліч різноманітних овочів. Від кількості сортів томатів просто захоплює подих. Усі різні за формою, смаком, забарвленням
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/467798/bili-ohirky.jpg)
Солодкий перець – це взагалі окрема історія. На городі пані Тамари він просто б’є рекорди. Господині вдається вирощувати плоди-велетні, які навіть не поміщаються у літрову банку.
Дивовижно серед зелених кущів виглядають фіолетові стручки гороху, котрі жінка заморожує, аби взимку готувати смачні гарніри. Вражає і колекція гострих перців, що зібрана по цілому світу.
Проте цьогоріч справжньою дивиною стали білі огірки - Паризький корнішон білий. Вони потішили щедрим урожаєм та ніжним смаком.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/07/tamara.jpg)
Ґаздиня вирощувала їх розсадним методом. Насіння (настільки дрібненьке, що іноді важко помітити) висівала в 20 числах квітня. Сходи з’явилися дружно.
На грядку розсаду переселила після 15 травня і два тижні поспіль накривала агроволокном, щоб не пошкодили нічні заморозки. До того ж під укриттям огірки швидше розвиваються.
Звісно, не варто забувати про підживлення. У кожну ямку під час садіння Тамара Проскурня додавала перегній та калімагнезію. Що стосується поливу, то спекотної погоди площу рясно зволожує раз на тиждень.
Вегетаційний період Паризького корнішона сягає 54 дні. Плоди смачні, хрусткі, соковиті, з тоненькою шкірочкою. Рослини запилюються бджолами.
Із сортів, що сподобалися, пані Тамара завжди збирає насіння. Для цього залишає на кущі найкращі огірки – аби зістарілися-визріли. Зірвавши, кладе дозарюватися (до розм’якшення). Відтак розрізає плоди навпіл, вибирає ложкою насіння, промиває та просушує.
Окрім Паризького корнішона, в ентузіастки є гібридні «зелені» сорти Маша, Мурашка, Еколь, Кібрія, які щороку тішать щедрим урожаєм.
Оксана Бервін