Ягоди гумі – смачні та лікувальні
Окрім іншої садовини, на обійсті жительки села Малечковичів Солонківської ТГ, що неподалік Львова, Олени Приходько росте гумі
Ця культура мало поширена в Україні. Однак кліматичні умови нашого регіону цілком підходять для її вирощування (адже невибаглива до холодів).
Кущеві пані Олени близько шести років. Перші плоди дав третього сезону. З його живців господиня вже навіть отримала саджанці.
Рослина світлолюбна, надає перевагу родючим, добре дренованим легким ґрунтам. Натомість погано розвивається на кислих площах, Тому досвідчені господарі радять за рік до висаджування обробляти ділянку вапном.
Згадані кущики зазвичай сягають висоти 2 м. Ягоди достигають протягом липня, хоча можуть висіти на гілках до середини серпня (не осипаючись). Вони зовні нагадують кизил або вишні, а смаком схожі до яблук, хурми чи інжиру. Плоди солодкі, дещо терпкуваті. Найкраще їх їсти свіжими. Також непогано заморожувати, сушити й додавати до чаю, перетирати для соусів-джемів.
Зазначені ягоди вважають джерелом молодості та довголіття. Вони вирізняються тонізуючою, загальнозміцнювальною дією й навіть запобігають розвитку склерозу. У рослини, до речі, корисні не тільки плоди, а й листя, що містить багато вітаміну С.
За словами дбайливої жінки, гумі чудово розмножується відсадками (як смородина), гірше – здерев’янілими черешками. Хоча дехто отримує нові кущики і з насіння.